Aruküla perekeskus sai jätkamiseks raha

1553

MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus Raasiku vallast saab LEADER programmist 5113 euro suuruse toetuse.

Ida-Harju Koostöökoja II taotlusvoorus heaks kiidetud projekt „Raasiku valla perekeskus kogukonna sidususe ja solidaarsuse kujundajana“ garanteerib perekeskuse tegutsemise ka pärast märtsikuud, kui lõpeb Kodaniku­ühiskonna Sihtkapitali rahastatud aastane projekt.

MTÜ Perede ja Laste Nõuandekeskus alla kuuluv Raasiku valla perekeskus jääb endiselt Aruküla lasteaiamaja teisele korrusele, kuid kolib kevadel seoses lasteaia 10. rühma loomisega teise tiiba.

Projekti juht, Kiiu elanik Piret Kamber: „Tegime taotluse 27. detsembril ning sellest alates on PRIAl vastamiseks aega 90 päeva. Loodame, et PRIA annab raha, kui juba Ida-Harju Koostöökoda on projekti heaks kiitnud.“

Negatiivse vastuse korral oleks Piret Kamberi sõnul perekeskuses tegevusi vähem, kuid projekte kirjutatakse ka mujale: „Päris kinni ei läheks, sest keskuse perenaise Inga Kauriti töötasu on eraldanud vald ja mitmed projektid on tulnud mujalt. Näiteks populaarne PREP-paarisuhtekoolitused on korraldanud perekeskus Sina ja Mina Euroopa Sotsiaalfondi toetusel.“

Piret Kamber rääkis, et perekeskuse hiljutisest ankeetküsitlusest saadud tagasiside on nõrga kohana näidanud inimeste liiga vähest informeeritust keskuse tegemistest. Ilmnes, paljud ei tea, et mullu 18. mail avatud ja paarinädalase lahtioleku järel kuni 7. septembrini suvepuhkusel olnud perekeskuses on igal teisipäeval ja kolmapäeval kella 10-13 avatud perekohvik „Männikäbi“, kuhu oodatakse lapsi mängima, vanemaid aga igapäevasele kodurutiinile vahelduseks jagama lastekasvatuskogemusi ja -mõtteid ning kuulama ja ise korraldama arutelusid-loenguid.

„Võib-olla pole kõik asjasthuvitatud ka kuulnud, et Perede ja Laste Nõuandekeskus ja Raasiku vallavalitsus korraldavad veebruari ja märtsi 1. ning 15. kuupäeval perekeskuses tasuta esmaabikoolitused,“ lisas Piret Kamber.

Eelmine artikkelRaske liiklusõnnetus
Järgmine artikkelPärispea seltsimaja avamispeol esines „Eesti talendi” võitnud lehepillimängija