Peningi kauplus avab jälle uksed

2249

Talveks kinni pandud kauplus ootab suviseid läbisõitjaid.

OÜ Asaliinile kuuluv Peningi kauplus sulges talvel klientide vähesuse tõttu uksed. Hiljaaegu pöördusid Peningi kandi inimesed Raasiku vallavalitsuse poole murega, et kohalik pood on kinni ning kas vallavalitsus ei saaks selles osas midagi ette võtta ja kuidagi toetada.

„Tegu on siiski ettevõtlusega, vald ei saa sellesse kuidagi sekkuda ega otseselt midagi ette võtta. Uurisin tausta, et äkki saab kas või lavkat hakata Peningi kanti tellima. Kuna see sealtpoolt sõidab, siis ei oleks ehk võimatu teha põige Peningile. Selgus, et omanikel on kavas pood siiski suveks avada,“ jutustas vallavanem Aare Ets.

Poe perenaine Svetlana Stešenko kinnitas vallavanema sõnu, et plaan on tõesti pood suveks jälle lahti teha: „Talvel ei ole kauplusel mõtet. Kohalikud inimesed siin eriti ei käi ja kes käivad, need ostavad vähe. Suvel külastavad kauplust Raasiku ja Kose poolt tulevad läbisõitjad. Kaupluse asukoht ei ole äritegevuseks kõige parem.“

Täpne avamisaeg veel selge ei ole, kuid tõenäoliselt juhtub see paari nädala jooksul. Koos poega avatakse ka selle juurde kuuluv šašlõkibaar.

OÜ Asaliin ostis Peningi kaup­luse 2005. aastal.

2011. aastal hakkas tööle šašlõkibaar, et suurendada käivet ja suuta kauplus lahti hoida.