Peaminister TAAVI RÕIVAS külastas Kuusalu keskkooli

4463
Kuusalu keskkooli direktor VELLO SATS kinkis peaminister TAAVI RÕIVASELE kooli logoga meeneid.

TAAVI RÕIVAS vestles Kuusalu gümnaasiuminoortega ajaloost, spordist ja ettevõtlusest.

Esmaspäeval, 16. veebruaril kõneles Kuusalu kooliõpilastele peaminister, Eesti Reformierakonna esimees Taavi Rõivas. Loenguvormis ettekanne kestis kolmveerand tundi, seejärel jäi aega küsimusteks.
Peaminister meenutas noortele Eesti ajalugu ning uuris, kas nad on näinud filme „Nimed marmortahvlil“ või „Detsembrikuumus“, mis annavad tema sõnul lisaks ajalootundidele vajalikke teadmisi.
Ukraina sõjast rääkides rõhutas ta noortele, et nende põlvkonna ees on valik – kas soovitakse olla need, kes kehitavad õlgu või olla otsustajad, näha suurt pilti ja määrata Eesti tulevikku.
Jutuks tuli ajateenistuse läbimine, välismaal õppimine ja töötamine – peaminister lausus, et kedagi ei saa vägisi kinni hoida, kui välismaal on võimalus olla edukas, tuleb seda ära kasutada, näiteks tõi ta Eesti ettevõtte TransferWise’i.
Ta jutustas, et on vaja tunda huvi , mis Eesti ühiskonnas toimub –  jälgida meediat: „Teine tähtis osa elus on õppimine, tulevik sõltub suuresti sellest, mis valikuid teete pärast kooli lõppu, kas otsustate veel mõne aasta pingutada, et saada kõrg- või kutseharidus.“
Peaminister lausus, et kõige hullem, mis riigi jaoks võib juhtuda, on see, et elanikke ei huvita riigi käekäik. Teine oht on tema sõnul korruptsioon.
Taavi Rõivas uuris noortelt, mida nad arvavad peaministri ametist ning kas ka neist keegi sooviks seda tööd proovida. Õpilased leidsid, et kõrget palka oleks hea saada küll, kuid vastutus, mis sellega kaasneb, on liiga suur.
Pärast kohtumist rääkis Taavi Rõivas Sõnumitoojale, et ootas noortelt rohkem küsimusi: „Paraku oli aeg piiratud ning jätsin küsimuste jaoks liiga vähe aega. Noortel olid küsimused keele peal, kuid häbelikkus jäi peale. Mäletan, kui korraldasin ise erinevatele auditooriumitele kohtumisi tuntud riigimeestega – nõudis julgust, et telefoninumber valida, rääkimata sel­lest, et esitada riigimehele küsimus suure auditooriumi ees.“
Ta sõnas, et käib koolides üsna tihti: „Olen sattunud rääkima mitte ainult peaministrina, vaid ka varasemates ametites. Kindlasti tahan tagasi tulla ka pärast valimisi – kas endiselt peaministri rollis, seda veel ei tea. Koolides käia on hädavajalik, et oleks side noortega ning teadmine, mis neile korda läheb.“
Kui õpilased kuulevad peaministrilt riigijuhtimisest, siis Taavi Rõivas peab ise noortega kohtumise eeliseks seda, et tekitab noortes huvi selle vastu, mis toimub ühiskonnas: „Kui suudan igas auditooriumis kas või mõne kuulaja kaasa mõtlema panna, on kohtumine korda läinud. Noored peavad mõistma, et see, mis meil Eestis on, pole iseenesestmõistetav ning selle nimel tuleb teha palju tööd.“
Peaminister ütles, et on Kuusalus üsna palju käinud: „1990. aastate lõpus osalesin siin autoorienteerumise võistlusel, see on ilmselt vahvaim mälestus, mis selle kohaga seotud.“
Direktor Vello Sats lausus, et kohtumine peaministriga oli huvitav, läks plaanipäraselt, ei muutunud poliitiliseks ning kooli ajaloos on üks sündmus juures. Ta kinkis peaministrile kooli logoga helkuri ja pliiatsi ning palus jätta sissekanne kooli külalisteraamatusse.
Kohtumisel osalenud noored kommenteerisid, et peaminister jättis pigem hea mulje – oli ladusa ja huvitava jutuga, ei teinud valimiskampaaniat ning motiveeris.
Koolid on paljudele
kandidaatidele ära öelnud
Sõnumitooja palus Kuusalu, Kehra ja Loksa koolist infot, kes riigikogusse kandideerivatest poliitikutest on käinud viimasel ajal gümnaasiumiosa noortele ja õpetajatele esinemas ning kelle kutsel.
Vello Sats vastas, et juhtkonna seisukoht on – riigikogu kandidaate kooli esinema ei kutsu ning pakkumistele on ära öelnud: „Peaministriga kohtumiseks tekkis võimalus tänu abivallavanem Aare Etsile. 27. jaanuaril külastas meid õpetaja Taavi Esko kutsel koorijuht ja dirigent Laine Randjärv, koos viidi läbi lastekoori proov.“
Kehra gümnaasiumi direktor Ivo Tupits kirjutas vastuseks, et ta ei kiida heaks, kui vahetult valimisperioodi eel tuuakse koolidesse õppetundide ajal tipp- ja teisi poliitikuid ning jutt sellest, et kohtumine kannab kodanikuhariduse eesmärki, pole eriti usutav.
Kehras toimunud kohtumised jäid eelmisesse aastasse: Sven Mikser (Sotsiaaldemokraatlik Erakond) esines 26. novembril kodanikupäeval 9.-12. klassi õpilastele, Toomas Tõniste (IRL) kohtus 2. detsembril 8.-12. klassi õpilastega ja Yoko Alender (Reformierakond) 12. klassi õpilastega.
Loksa gümnaasiumi direktor  Õnnela Tedrekin kinnitas samuti, et käesoleval aastal on riigikogu kandidaatidele ära öeldud. Eelmise aasta lõpus külastasid kooli kaks poliitikut. Kodanikupäeva puhul käis koolis 8.-12. klassi õpilastele esinemas Jüri Ratas (Keskerakond), kes kõneles kogukonna arendamisest Loksal. Yoko Alender osales 12. klasside ühises ajalootunnis detsembri alguses.
Õnnela Tedrekin: „Jüri Ratas ei rääkinud poliitikast sõnagi, vaid minu ja sinu ühiskonnast, uuris, kas õpilased on valmis panustama Loksa linna elu arendamiseks.“

Eelmine artikkelViinistu mereseminar – tegelege kalapüügi turismiga
Järgmine artikkelPikavere külakeskuse arendamiseks loodi MTÜ