Pangabuss asendatakse nõustajaga

1779

Kehras ja Kuusalus ei käi pangabuss enam 1. detsembrist, Raasikul ja Aegviidus uuest aastast.

Swedbanki klienditeenuste divisjoni juhi Ulla Ilissoni sõnul on Eestis ligi 10 aastat sõitnud pangabussi külastatavus viimasel ajal madal, enamikus peatuskohtades käib päevas vähem kui viis klienti, paljudes kohtades mitte ühtegi.
„Enamik inimesi teeb pangatehingud telefoniga, internetis või pangakaardiga, ent paljud vajavad sealjuures siiski nõu ja abi. Selleks loome järk-järgult vajaduspõhise nõustajate võrgu,“ lausus ta.
Nõustajate ülesanne on aidata sõlmida interneti- ja telefonipanga lepinguid ning abistada elektrooniliste kanalite kasutamisel: „Nõustajateenuse vajalikkuse üle otsustame koos omavalitsusega, enamasti on need sama sagedusega, nagu külastas asulaid pangabuss.“
Kehras hakkab panga nõustaja käima raamatukogus alates detsembrist igal kolmapäeval kella 14-17. Pank on leppinud vallavalitsusega kokku, et nõustaja saab kasutada raamatukogus ühte arvutit. Kuusalu raamatukogus on nõustaja alates detsembrist iga kuu 2. ja 4. kolmapäeval kella 10-12.
Raasikule ja Aegviitu sõidab detsembris veel pangabuss, jaanuarist käib ka Aegviidu raamatukogus kaks korda kuus panga nõustaja, Raasiku osas peetakse veel vallavalitsusega nõu, milline on parim lahendus. Loksal avati Swedbanki esindus suvel, nõustaja on kohal igal neljapäeval kella 13-17 ja reedeti kell 9-13.
„Seda külastatakse üsna aktiivselt ning tagasiside on olnud väga positiivne,“ kinnitas panga pressiesindaja Mart Siilivask.
Ulla Ilissoni rääkis, et pangalt soovitakse võimalust saada sularaha ka hajaasustusega piirkondades: „Meie kliendid peaksid ideaalis saama sularaha välja võtta, kus seda vaja. Otsustasime pakkuda pangabussi seniste peatuste klientidele lahendust, mis on püsivam, sobilikum ning  teenustasuta. Kus on rohkem kasutajaid, paigaldame veel sularahaautomaate või asendame väljamakseautomaadid sissemaksemasinatega.“
Kehras, Kuusalus, Arukülas ja Loksal on sularahaautomaadid, Alavere külapoodi paigaldati äsja sularaha väljamakse terminal, läbirääkimised selle paigaldamiseks käivad Meierei poega Raasikul, tõenäoliselt saab edaspidi sularaha välja võtta ka Aegviidus.

Eelmine artikkelKolga matmispaika ei võetud eelvalikust välja
Järgmine artikkelKolga judokas MATHEAS TRILLJÄRV rahvusvahelistel võistlustel teine