Pärispea poolsaarele saab edaspidi väiksemate liinibussidega

1235

Loksalt hakkavad poolsaare küladesse sõitma Harjumaa Liinide bussid L1 ja L2.

Harjumaa Ühistranspordikeskus teatab oma kodulehel, et alates 7. juunist tehakse Loksa suunal muudatus. Tallinn-Loksa suunal hakkavad sõitma liinid 151 ja 152. Sealt edasi teenindavad sõitjaid liinid L1 ja L2 marsruudil Loksa-Viinistu-Loksa.

Liini 151 bussidele, mis väljuvad Balti jaamast kell 9.30 ja Loksalt kell 21.35 marsruudil Tallinn-Laagna-Kuusalu-Loksa-Viinistu lisatakse sissesõit Kolga alevikku. Õhtused bussid liinil 151 väljuvad Balti jaamast kell 22 ja Loksalt kell 21.35 edaspidi ka laupäeval ja pühapäeval.

Harjumaa Ühistranspordikeskuse liiniplaneerija Sirli Miltop selgitas, et ka liinidel L1 ja L2 hakkavad sõitma Harjumaa Liinide bussid, mis on pisemad: „Kuusalu-Loksa suuna riigihanke võitis Harjumaa Liinid ning ka ümberistumisel teenindavad sõitjaid selle firma bussid. Pärispea poolsaare küladesse sõitjatel tuleb ümber istuda pisemasse bussi, kehtib sama sõidupilet, uut ostma ei pea. Bussijuht skaneerib paberpileti, roheline kaart valideeritakse uuesti. Raha uuesti maksma ei pea.“

Ta lisas, et vastavalt ühistranspordiseadusele on riigil kohustus tagada tõmbekeskuste ja vallakeskuste ning pealinna vaheline liiklus. Et avalikud liinid jõuavad ka Pärispea poolsaarele, on Kuusalu valla rahvale boonus.

Eelmine artikkelKuusalu JK Rada jätkab võidulainel
Järgmine artikkelKuusalu vallas Mustametsa külas hakkas tööle urukoerte jahikool