Õpilastele tuleb Kolga kooli juurde bussiliinide ümberistumiskoht

998

Kuusalu valla senise 9 õpilasliini asemel tehakse 7, kuid hommikused ja õhtused liinid on mitmel pool erinevad.
Seoses sellega, et uuest õppeaastast ei ole Kolga koolis enam gümnaasiumi, on muudetud Kuusalu valla õpilasliinide marsruute arvestades, et noored saaksid sõita gümnaasiumiklassidesse Kuusallu. Endiselt veab vald lapsi ka Kolga kooli ning Loksa gümnaasiumi ja tagasi.

Kuna vallas ei ole määratud koolidele teeninduspiirkondi, siis on valik kõigile vaba, vald tagab laste koolisõidu ning marsruudid on kujundatud selle järgi, kust küladest konkreetses koolis käiakse. Näiteks on Tammispeal õpilane, kes käib Kolga koolis, mitte Loksal, ka sõidetakse Kuusalust Kolka kooli.

Kuusalu abivallavanem Tõnu Ammussaar ütleb, et liinide kokkuklapitamine oli aeganõudev, kuid nüüd on need paigas ja riigihange vedajate leidmiseks välja kuulutatud. Samas nendib ta, et mõned muudatused võivad veel tulla, palju sõltub sellest, millised vedajad kõige soodsamad kilomeetrihinnad pakuvad, kustkohast bussid valla tellitud stardipunkti sõitu alustavad ja kuhu tagasi lähevad. Tellitud kilomeetrid on arvestatud õpilaste pealevõtu ja nende mahamineku kohtade järgi. On püütud mõelda ka sellele, et vallakodanikud jõuaksid hommikuti keskustesse ning õhtul saaksid sõita tagasi koju.

Hommikusi aegu annab kokku sättida tänu sellele, et koolid alustavad õppetööd eri aegadel – Kuusalus kell 8, Loksal kell 8.10, Vihasoo algkoolis kell 8.30 ja Kolgas kell 9. Keerukam on õpilaste vedu korraldada reedel pärast tunde, sest Kuusalu ja Kolga kool lõpetavad tavapärasest tunni varem, Loksal kestavad koolitunnid ka sel päeval kella 15ni. Kolga kool lõpetab teistel koolipäevadel kell 16. Kuusalu kool kell 15.15, kuna seal on kolm söögivahetundi.

Kõige suurem muutus on, et õhtused bussiringid on seatud kohtuma Kolga kooli juures ning osadel õpilastel tuleb kojujõudmiseks minna ühest bussist teise. Busside kohtumisaeg on kavandatud Kolka kell 16.15.

Avaldame kaardid hommikuste ja õhtuste liinidega, et kavandatuga oleks võimalik varakult tutvuda ning põhjendatult teha ettepanekuid – nii pakkus toimetusele abivallavanem.


Kuusalu valla hommikused bussiliinid.


Kuusalu valla õhtused bussiliinid.

Kokku on valla tellitavatel õpilasbussidel liinikilomeetreid päevas 667. Kui lisada avalike liinide kilomeetrid, mida vald Harjumaa Liinide busside eest õpilasteveoks kinni maksab, tuleb ühel koolipäeval kokku ligi 1000 kilomeetrit õpilaste eest tasutud sõiduliine.

Lõppenud õppeaastal maksis Kuusalu vald õpilaste kooli ja tagasi sõidutamiseks  kokku 180 000 eurot. Tänavu on arvestatud umbes 225 000 euroga, kui palju tegelikult kujuneb, näitab riigihange.

Samaks jäävad edasi-tagasi liinid nr 1 Kiiu-Saunja-Kaberla-Kuusalu ning nr 2 Härmakosu-Soodla-Kuusalu.

Liin nr 3 sõidab hommikul Tammistult Pudisoo kaudu Kuusallu, õhtul viib sealt lapsed kella 16.15ks Kolka ja siis Muuksi kaudu Kuusallu tagasi.

Liin nr 4 alustab Kolgast, läheb Leesile, sealt Hara kaudu Loksale ning uuesti Kolka. Õhtul alustab sama liin sõitu Loksalt, läheb Leesile, sealt 16.15ks Kolka ja Leesi kaudu tagasi Loksale.

Liin nr 5 viib Parksi-Valgejõe õpilased Hirvli ja Kosu kaudu Kuusalu kooli ning õhtul Kuusalust Kosu kaudu kella 16.15ks Kolka ja suundub tagasi Kuusallu. Parksi-Valgejõe õpilased istuvad Kolgas ümber liini nr 6 bussile, mis viib nad kodukülla.

Liin nr 6 alustab hommikul Kolgakülas, läheb läbi Kõnnu Vihasoo kooli juurde, sealt Loksale ja edasi Kolka. Õhtul alustab Loksalt, sõidab Vihasoo kaudu Valgejõele, sealt kella 16.15ks Kolka ja siis tagasi sama teed pidi kuni Tammispeani.

Liin nr 7 alustab hommikul Tammispealt, sõidab Vihasoo lasteaia-algkooli juurde ja sealt Loksale. Õhtul tuleb sama teed pidi tagasi.

Abivallavanem nendib, et just tänu Kolgas korraldatavale ümberistumisele on saavutatud liinikilomeetrites tuntav kokkuhoid, muidu oleks tulnud panna eri bussid sõitma paralleelselt ning kulu oleks palju suurem.

Eelmisel aastal olid Kuusalu valla õpilasliinide vedajad OÜ Tektoon-A, OÜ Arla Sõidud, OÜ Aluvik ja FIE Ain Ojala.

Eelmine artikkelKehras põles maja koridor
Järgmine artikkelArukülas jäi invaliid neljaks päevaks tänavale lamama