Ootame Kolgakülla Kuusalu valla vabaühendusi

944

Kolgaküla selts korraldab 1. märtsil kell 15 rahvamajas vabaühenduste foorumi, kuhu ootame Kuusalu vallas tegutsevate kõikide MTÜde, seltside ja seltsingute aktiviste. Praeguses tihedas rebimises projektide eurorahastusele on eelistatud need ühendused, kes teevad koostööd ja mitte ainult projektide kirjutamise osas, vaid ka efektiivsema infovahetuse nimel ning suhtlemisel kohaliku võimuga. Sellepärast on väga oluline, et iga vabaühenduse hääl jõuaks foorumile.

Kuusalu valla vabaühenduste esimesel kokkusaamisel kodanikupäeval, 26. novembril arutlesime vabaühenduste olukorra üle meie vallas. Kõlama jäi soov teha koostööd. Vaatasime filmi Uue Maailma Seltsist. Film oli väga inspireeriv, kuid tekitas ka küsimusi. Seepärast kutsusimegi 1. märtsi foorumile esinema presidendi vabakonnanõuniku Madle Lippuse. Ta räägib oma kogemustest nii Uue Maailma Seltsi juhtimisel kui ka Tallinna vabaühenduste koostöö organiseerimisel. Talle saab esitada küsimusi.

Kuusalu valda on registreeritud palju MTÜsid, mitmed neist enam ei tegutsegi. Et pilti selgemaks saada, oleme sügisest alates 8liikmelise töögrupiga neid kaardistanud. Foorumil teeme kokkuvõtte kaardistamistulemustest. Lisaks arutleme  moderaator Ivika Nõgeli eestvedamisel selle üle, mida ja kuidas oleks mõistlik koostöös teha.

Foorum on üks meie projekti „Kuusalu valla vabaühenduste koostöökogu loomine ja kaasamine valla vabaaja juhtimisse” tegevustest ja seda toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Eelmine artikkelKolgas põles väikebuss
Järgmine artikkelSotsiaalminister HANNO PEVKUR käis Arukülas