Ootamatult kuum ilm tühjendas kauplustes jäätise- ja joogilette

3372

„Kuumaga ostetakse põhiliselt vett, jäätist, õlut ja keefirit,“ ütles Loksa Konsumi juhataja MARE JÕGIS.


Nädalavahetustel on poed rahvast täis. Suvel peavad tihti töötama kõik letid, nii ka Kuusalu Grossi poes.

Loksa Konsumi töötajate sõnul pole poest üldjuhul midagi päris otsa saanud: „Ühe korra sai keefir täiesti otsa. Mõnda aega oli kama laost otsas ja juurde ei saanud tellida, nüüd on jälle olemas. Jäätise ja jookide puhul pole ükski riiul päris tühi olnud, mingi firma toodangut ikka on. Alguses ei osanud tellimustega arvestada, nüüd on juba näha, mida inimesed ostavad. Oskame arvestada ja rohkem tellida.“

Nad jutustasid, et ka sääsemürke ei saa juurde, sest laos neid pole – tootja pole piisavalt tootnud. Ka Loksa Apteegist öeldi, et putukamürgid ja putukahammustuste leevendajad on laost otsas.
Loksa Grossi poodi tuleb kaupa iga päev.

„Pole juhtunud, et midagi oleks otsas, sest meile tuuakse kaupa iga päev. Meil on palju sorte jäätiseid, kui mõni sort otsa saab, paneme teise asemele, et külmik tühjaks ei jääks“ öeldi Loksa Grossi poest.

Kuusalus ostjaskond kasvanud

Kuusalu Meie poe juhataja Älis Leheroo sõnul on neil eelmiste suvedega võrreldes müüdava kauba kogused suurenenud.

„Päris otsa pole midagi saanud, sest tellime kaupa oma laost mitu korda nädalas. Põhiliselt ostetakse jäätist, vett, õlut ning grillitooteid,“ sõnas ta.

Kuusalu Grossi poe juhataja Silva Sisa rääkis, et kuumalaine algus tuli ootamatult: „Palju on jooke ja jäätist ostetud. Teatud sorti jäätised on täiesti otsas olnud, näiteks Grossi jäätis. Kuna see on meil soodsa hinnaga, on rannaputkades müüjad meilt jäätist ostnud ja rannas edasi müünud. Sellega tekkis probleem, sest ostjale, kes tahtis 2-3 jäätist, enam ei jätkunud.“
Kuusalu Konsumi juhataja Kadri Raidma ütles, et nende ostjaskond on palju kasvanud: „Riiulid jäävad teinekord päris hõredaks. Mõnikord on letid tühjad, aga kaup on alustega väljas – ostetakse nii kiiresti, et ei jõua riiuleid pidevalt täita.“

Konsumi poodidesse tuuakse lihakaupa kolm korda nädalas, õlut ühe, muid jooke kaks korda nädalas.
„Jäätist ostetakse rohkem kui külmikutesse mahub. Kui nädalavahetuse alguses on pood jäätist ja õlut täis, siis nädalavahetuse lõpuks on letid jälle tühjad. Tööd on palju, aga see-eest on põnev ja tore suvi,“ jutustas Kadri Raidma.

Kuumus teeb Alavere poele muret

Alavere poe juhataja Ene Nurmsalu jutustas, et nende poes saavad kõige kiiremini otsa mahlapulgad. Rahvast on tema sõnul eelmistel suvedel rohkem olnud: „Võib-olla annab masu tunda.“

Ene Nurmsalu rääkis, et suur kuumus on sisetemperatuuri tõstnud ja tekitanud külmkappidega probleeme. Kappe on palju ja ventilaatorid ei jõua kõiki maha jahutada.

Kaupa tuuakse Alavere poodi korra nädalas.

Kehra Konsumi poest räägiti, et ka neil ostetakse palju jäätist. Täissortimendis jäätist poes ei ole, mõned sordid saavad juba esimesel päeval otsa. Jäätist on viimastel nädalatel Konsumi poodidesse toodud tavapärase kahe korra asemel kolm korda: Tallinna külmhoone on ise täiendavalt poode varustanud. Kaubakogused on suve algusega võrreldes suurenenud.

Aruküla Põllu poes lõppesid õlled

„Pärast jaanipäeva tuli meil väike valearvestus ning õllest ja muust alkoholist osteti kapid tühjaks, nüüd aga sai varuga juurde tellitud,“ rääkis Aruküla Põllu poe juhataja Mairi Auu.

Juhataja sõnul käib rahvast kuuma tõttu nende poes vähem, kuid külmi jooke ja jäätist nõutakse tunduvalt rohkem.

Ka Aruküla Konsumi poes kaob külm kaup letilt kiirelt, kuid juhataja asetäitja Irina Piirmetsa sõnul on otsa saanud vaid Säästu jäätised.

„Kõik Säästu kaubamärgiga tooted lähevad kiirelt, sest neid käivad ostmas isegi Lasnamäe inimesed, kuna Prisma poed ei aktsepteeri enam Säästukaarti ja ilmselt oleme neile parajalt lähedal.“

Irina Piirmetsa sõnul oli käive Aruküla Konsumis tänavu jaanipäeval 160 000 krooni päevas, mis on möödunud aasta sama aja käibest 20 000 krooni suurem.

Raasiku Konsumis on kahe-kolmekordistunud vee, jäätise ja grillimistarvete nõudlus, ütleb juhataja Margit Malts. Tema sõnul on neid tooteid topelt pidanud tellima peaaegu igal suvel, kuid tänavune ületab kindlasti varasemaid aastaid.

„Kui on ikka jahedam suvi, siis nii palju kaupu müügiks ei ole läinud,“ kinnitas juhataja.

Raasiku Meierei poe juhataja Valdur Randmäe sõnul nende poes ühegi kauba otsasaamist esinenud pole.

„Üldjuhul me ikka varume sellisteks aegadeks, praegu oleme ilusti hakkama saanud,“ rääkis ta.

Eelmine artikkelMaastiku põleng Kolgakülas
Järgmine artikkel13aastane HEROL RIIBERG Raasikult võib pääseda Hispaania jalgpalliklubisse FC Barcelona