Arukülas väljuvad marsruuttaksod endiselt poole tunni tagant

2397

Kuigi sõitjate arv on vähenenud, on Vilandert OÜ tegevjuhi meelest neid piisavalt ka suvehooajal.

Eelmises Sõnumitoojas ilmus lugu sellest, kuidas Tallinn-Kuusalu-Tallinn väikebussiliini kokku kümnest väljumisest sai alates 6. juulist kolm väljumist päevas – kaks Kuusalust, üks Tallinnast. Arukülast Tallinna väljub marsruuttakso tööpäeviti 27 korda.
Raasiku vallas tegeleb lisaks Elronile ja ATKO Liinidele reisijateveoga Vilandert OÜ, väikebussid sõidavad Tallinna ja Aruküla vahel. Buss väljub umbes iga poole tunni tagant, nädalavahetusel harvem.
Kuigi Vilandert OÜ tegevjuht Igor Mozessov tunnistab, et Elroni uute rongide tulek on nende kõikidel liinidel, kaasaarvatud Tallinn-Jüri-Aruküla liinil, sõitjate arvu vähemaks muutnud,siiski pole  plaanis väljumiste arvu vähendada, kuna igal väljumisel reisijaid on.
Viimati muudeti sellel liinil marsruuti. Alates 10. juulist seni Tartu maanteed mööda sõitnud buss pöörab kohe pärast Ülemiste järve Vana-Tartu maanteele, kuna Tartu maanteel on laiaulatuslikud remonditööd.
Marsruuttakso suurim eelis on sõitjate sõnul algus- ja sihtpunkt. Rongijaam on Raasikul ja ka Arukülas küla servas, lõpp-punkt Balti jaamas, väikebussiliin aga peatub Solarise keskuse juures Tallinna kesklinnas.
Arukülas elav Aigar Orav eelistab vaatamata uutele rongidele marsruuttaksoga sõitmist: „Kuna elan küla keskel, siis on mugavam endal otse kodu kõrvalt marsale astuda. Alates uute rongide tulekust on nendega olnud palju probleeme  ja  õnnetusi,  mis  ei  tekita väga usaldust rongiliikluse suhtes“.
Kuigi väikebussi pilet on reisijatele Aruküla-Tallinn-Aruküla liinil 2,20 eurot ja rongi sooduspilet 1,5 eurot, siis tema sõnul kaalub mugavus piletivahe üle.