Omavalitsused tunnustasid tublimaid õpilasi

666

Möödunud nädalal olid koolide üleminekuklassidel 2009/2010 õppeaasta lõpuaktused.

Eelmisel reedel osalesid omavalitsusjuhid  üldhariduskoolide aktustel ja andsid kiituskirjaga klassikursuse lõpetanud õpilastele üle valdade kingitused.

Anija vallas said ka tänavu parimad õpilased õppetulemustoetust ehk teisisõnu rahalise preemia. Kiituskirjaga lõpetanutele kingiti 300 krooni, neid oli kokku 7 – Alavere põhikoolis 2 ja Kehra gümnaasiumis 5. Hinnetega 4 ja 5 klassi lõpetanud said vallalt 200 krooni, neid oli 35 – Alavere põhikoolist 1 ning Kehra gümnaasiumist 34.

Kehra kooli kaks õpilast ja üks Alavere põhikooli õpilane said rahalise preemia heade tulemuste eest maakondlikul olümpiaadil. Kokku jagati valla eelarvest õppetulemustoetusteks 9 550 krooni.

Kuusalu vallas elavad ja kiituskirjaga üleminekuklassi lõpetanud õpilased said sel aastal samuti kingiks 100-kroonise Piletimaailma kinkekaardi, nagu on olnud mitmel viimasel aastal. Aasta tagasi ja ka seekord ei korraldatud kokkuhoiu eesmärgil parimatele õpilastele tunnustus­õhtut. Piletimaailma kinkekaardi said 144 õpilast – Kuusalu keskkoolist 67, Kolga keskkoolist 22, Loksa I keskkoolist 18 ja Vihasoo laste­aiast-algkoolist 4, Kuusalu kunstide koolist 27 ja Loksa muusikakoolist 6. Kuusalu kunstide kooli kiituskirjaga lõpetanud kahte noort premeeris vald 1000 krooniga.

Maakondlikel ja üleriigilistel olümpiaadidel auhinnalisi kohti saavutanud õpilased said kingituse oma koolilt.

Loksa linnas premeeriti varem kõiki kiituskirjaga lõpetanuid 200 krooniga, tänavu otsustati varasemat korda muuta ning noortele kingiti kuni 500-kroonised raamatud. Loksa I keskkoolist said kingituse 23 ja Loksa vene gümnaasiumist samuti 23 õpilast.

Raasiku vald premeerib põhikooli ja gümnaasiumi kiituskirja ja medalitega lõpetajaid. Üleminekuklasside tublimatele õpilastele eraldi kingitusi ei tehta.

Ka me teised omavalitsused on kehtestanud parimatele lõpetajatele preemiasummad. Põhikooli 9. klassi ja keskkooli 12. klassi lõpetajaid tunnustatakse lõpuaktustel, mis toimuvad enne võidupüha ja jaanipäeva.

Eelmine artikkelPolitsei hoiatab
Järgmine artikkelUSA sõdurid Hara lahes – oli, mida mõelda ja vaadata