Omaloominguvõistlus „Seigeldes looduse raamatus“

698

Kultuuriministeerium, Eesti Kirjanduse Selts, Keskkonnaministeerium ja Keskkonnaamet kuulutavad välja loodusteemalise omaloominguvõistluse „Seigeldes looduse raamatus“. Tööde esitamise tähtaeg on 8. november 2010.

„Võistlusele võib esitada nii looduse ja keskkonnateemalisi luuletusi, jutte kui näidendeid, mis kajastavad looduselamusi, keskkonna- ja elurikkuse teemat,“ ütles lugemisaasta projektijuht Krista Ojasaar.

Töid hinnatakse viies vanuseklassis – 1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass (sh kutsekoolid), 10.-12. klass (sh kutsekoolid) ning täiskasvanud. Žürii hindab võistlustöödes originaalsust, head kujundiloomet, sisukust, isikliku emotsiooni olemasolu, ainestiku tabamist ja head keeletaju. Konkursist osavõtjad on oodatud väljendama oma mõtteid ilukirjanduslikus vormis.

Tulemuste avalikustamine toimub 15. detsembril 2010. aastal ning auhindadeks on raamatud. Auhinnatud töödest koostatakse kogumik, mida jagatakse tasuta koolidele ja raamatukogudele. Žüriil on õigus välja anda ka žanripreemiad ja eripreemiaid.

Omaloominguvõistlus toimub lugemisaasta, Eesti looduskaitse 100 ja elurikkuse aasta koostööprojektina. Selle eesmärgiks on pöörata tähelepanu looduse mitmekesisusele ja keskkonnahoiule, tekitada huvi looduse ja keskkonnaalase kirjanduse lugemise ning sellest kirjutamise vastu, panna mõtlema ning arutlema erinevatel looduse ja keskkonna teemadel.

Konkursitööd tuleb saata aadressil: Eesti Kirjanduse Selts, Vanemuise 19, Tartu 51014, märgusõna all „Seigeldes looduse raamatus“. Konkursile esitatud käsikirju ei tagastata.

Lisainfo: Krista Ojasaar, Lugemisaasta projektijuht, tel 5695 0482, e-post: krista.ojasaar@kul.ee

Eelmine artikkelVargus Soodla külas
Järgmine artikkelKehra veeprojektiga korrastatakse trasse ka Anija valla külades