Noortega tegelevad organisatsioonid kuulutasid välja konkursi „Hea Eeskuju 2010“

987

Täna algab kandidaatide esitamine konkursile „Hea Eeskuju 2010“, millega tunnustatakse noori, kelle pealehakkamine, sihikindel töö ja võime kaasa haarata teisi, on muutnud meie kodukanti ja elukeskkonda paremaks.

Konkurss kuulutati sel aastal avatuks piduliku koostööleppe sõlmimisega Olümpia hotellis. Ühist eesmärki näitava leppe sõlmisid MTÜ Noortekonverentsid, Eesti Õpilas­esinduste Liit, Eesti Lastekaitse Liit, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Lastevanemate Liit, Tegusad Eesti Noored ja UNICEF Eesti.

Hea Eeskuju patrooni, Riigikogu esimehe Ene Ergma sõnul, on kaks aastat korraldatud konkurss näidanud, kui palju on tublisid ja ettevõtlikke noori, kes panustavad Eesti ühiskonna arengusse juba täna.

Kandidaatide hulgast valib tunnustatud ühiskonnategelastest ja noorteorganisatsioonide esindajatest koosnev žürii ühe noore, kes pälvib „Hea Eeskuju“ tiitli ja 20 000kroonise stipendiumi, mis on mõeldud noorele tema edasiõppimise toetamiseks.
 
„Hea Eeskuju“ kandidaate saavad esitada kõik inimesed, kes usuvad, et kandidaadi tublid teod vääriksid tunnustust. Taotlusvormi saab aadressilt www.noortekonverents.ee.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse 17. oktoobrini. Tänusündmuse auhinna-gala toimub noortekonverentsi Lahe Koolipäev raames 4. novembril Vanemuise teatris.

„Hea Eeskuju“ on kolmandat aastat toimuv kõige laiapõhjalisem silmapaistvate noorte tunnustamissündmus. 2009. aastal esitati konkursile ligi 100 lugu värsi- ja proosavormis – alates noortest, kes avastavad uusi loomaliike kuni õpilasteni, kes söödavad varahommikul laudas lehmi ja lambaid.

Lisainfo: Ott Sarapuu, Hea Eeskuju tänusündmuse korraldaja, tel 5690 9645, e-mail ott.sarapuu@gmail.com     

Eelmine artikkelVargus Soodla külas
Järgmine artikkelKehra veeprojektiga korrastatakse trasse ka Anija valla külades