MTÜ Pikva-Arava Külaelu teeb õpitubasid

1187

Pühapäeval toimus külaseltsi eestvõttel restaureerimise õpituba.

KOPist eraldati Anija valla MTÜle Pikva-Arava Külaelu talviste õpitubade ja volbrikarnevali läbiviimiseks 664 eurot, projekti kogumaksumus on 738 eurot.

Projekti autor Marianne Leis ütles, et eelmisel aastal saadi seltsimajas kord kuus kokku ning käsitöönaised õpetasid üksteisele kudumist, heegeldamist, vahetasid reisimuljeid ja lapsed joonistasid-meisterdasid.

„See meeldis rahvale ning tekkis idee korraldada sel talvel regulaarsed õpitoad. Arutasime üld­koos­olekul, kui palju on meil inimesi, kes suudaksid teistele midagi õpetada. Õpitubade teemad said kokku pandud nii, et õpetavad oma küla elanikud. Loodame, et nad saavad kõik tulla,“ rääkis ta.

Õpitoad hakkavad olema kord kuus pühapäeviti. Esimesel korral juhendas Ülle Junus, kuidas restaureerida spoonitud pindu, tehti korda üks vana laud.
Lapsed joonistasid sel ajal talvepilte.

Järgmises õpitoas on kavas tutvustada erinevaid meigivahendeid ning näidata modellide peal, kuidas kesk- ja vanemaealised peaksid end jumestama nii tööl, peol kui õues ning kuidas oma naha eest hoolt kanda. Lastega tehakse näomaalinguid.

Kolmandal korral õpetatakse lihtsamaid kudumisvõtteid ja lastele näpuvärvidega joonistamist ning viimases õpitoas maskide valmistamist  ja  karnevaliriiete kavandamist.

Aprilli lõppu on kavandatud volbripäeva pidu – volbrijooks külaplatsil ja kostüümides karneval seltsimajas. Peo korraldavad õpitubades käijad, kes korrastavad ja ehivad seltsimaja.

Volbripidu on praeguste plaanide kohaselt 28. aprillil, järgmiste õpitubade toimumisaegadest teatatakse MTÜ Pikva-Arava Külaelu interneti  kodulehe kaudu.

Eelmine artikkelSõitme külast leiti granaat
Järgmine artikkelKehra tervisekeskuses teisel korrusel on taas elektriravi kabinet