Mis on plaanis Kehras toimuval rahvariidepäeval?

1524

Vastab Anija valla kultuurikeskuse juhataja RUTH LILLE: „Sain mõtte rahvariidepäeva korraldamiseks Tartumaalt, kus need toimuvad  pidevalt. Minu kui hiidlase jaoks on hämmastav, et Harjumaa muuseumis pole maakonna rahvariietest midagi. Hiiumaa muuseumis on saare rahvariiete täielik kogu ning korra kvartalis toimuvad rahvariideid tutvustavad teemapäevad.
Kui tulin siia tööle, oli minu jaoks hämmastav, kui küsisin mõnelt rahvatantsijalt, mis kihelkonna riided on tal seljas ja sain vastuseks, et ei tea. Hiiumaal ei kujutaks ettegi, et oma seeliku triipe ei tunta ning mina Pühalepa kandi inimesena ei pane kunagi selga mõne teise kihelkonna rahvariideid.
Meie rahvariidepäeval teeb ERMi teadlane Reet Piir põhjaliku ettekande Harju-Jaani rahvarõivastest. Kuna tänapäeval ei kanta enam täiesti autentseid rahvariideid, räägib ta ka, millised esemed omavahel sobivad. Osta saab rahvariiete juurde sobivaid rahvuslikes tikandites kotikesi ja vöösid.
Ootan laupäeval, 21. märtsil eelkõige rahvatantsijaid ja koorilauljaid, käsitööhuvilisi ning kõiki teisi folkloorist huvitatud inimesi. Kui kellelgi on kapis rahvariideid, mille päritolu ta ei tea, saab tulla nende kohta nõu küsima. Võibolla seisavad kellelgi kapis rahvariided, mida endal pole enam vaja, ka neid võib tulla siia pakkuma.“

Eelmine artikkelMELANI MARIA MAIBERG Kuusalust valiti Koolitantsu tuuri truppi
Järgmine artikkelOSVALD KELDER – kuidas töömehest sai lammutusfirma juht