Miks tõuseb Velko arveldusteenuse hind 150 protsenti?

2349

Angelika Varis1Vastab OÜ Velko AV haldusjuht ANGELIKA VARIS: „Tõepoolest tõstame uuest aastast arveldusteenuse hinda 150 protsenti ehk 6 sendilt ruutmeetrilt 15 sendile. Kui praegu on arveldusteenuse hind 60 ruutmeetri suuruse korteri puhul keskmiselt 3,6 eurot, siis tuleval aastal 9 eurot.
Arveldusteenus on osa kortermaja majandustegevusest ning seda peavad maksma vaid nende majade elanikud, kus ei ole korteriühistut. Arveldusteenus hõlmab näitude kogumist ja töötlemist, arvete koostamist ning korteriomanikele laiali saatmist, samuti Velko tehtud kulutusi tööjõule, maksudele, arvutiprogrammidele, paberile ja muule.
Hinnatõusu peamine eesmärk on viia arveldusteenuse hind lähemale raamatupidamisteenuse turuhinnale. Kümne aasta jooksul, mil miinimumpalk on tõusnud 150 protsenti, on meie arveldusteenuse hind tõusnud vaid 1,2 senti ruutmeetri kohta. Senine hind on olnud pikka aega ebamõistlikult madal ning võib praegu seada kortermajade elanikud ebavõrdsesse olukorda. Korteriühistuga majades on raamatupidamine seaduse järgi kohustuslik. Kortermajades, kus Velko osutab raamatupidamisteenust, sõltub teenuse hind korterite arvust: näiteks 8 korteriga majas tuleb ühe korteri omanikul maksta raamatupidamisteenuse eest ligikaudu 8 eurot, suurematele korteriühistuga majadele on see soodsam.“

Eelmine artikkelPikva pensionär kudus lastele kingiks sokke
Järgmine artikkelKommipakid lasteaedade ja koolide lastele