Kuidas mõjutab uus valitsus koduvalda ja kogu Ida-Harjut?

1562

re_andre_seppANDRE SEPP, Reformierakond:
„Harjumaal luuakse 62 protsenti Eesti majandusest aastas, siin elab kümnendik eestimaalasi ning kindlasti ei saa mõju olla olematu.
Riigi olemasolu ja tugevus sõltub välis- ja julgeolekupoliitikast ning majandusest. Ühes on oluline meie väikeriigi maine ja usaldus meie juhtide vastu, teises on oluline stabiilsus majandus -ja maksusüsteemis ning me kõigi osalemine.
Aeg on peegel iga valitsuse tegevusele ja praegu on raske hinnata uusi mõjusid. Praegu on hea aeg kritiseerida tehtut ja lihtne teha kiireid muudatusi, millest ükski ei ole väga uus. Midagi langetatakse ja midagi tõstetakse, ümbertõstmisest on võitjaid ja kaotajaid. Uue valitsuse märksõnaks jääb kiirustamine. Tegu ei ole valitsuses partneri vahetamisega, vaid uue valitsusliidu loomisega, kus peaministri erakonnal on juhtivvastutus ja seega ei tundu loogilisena, et 10 päevaga on seda võimalik teha selliselt, et hiljem partnerite vahelisi tülisid ei tekiks.
Ida-Harjumaa valdade kodanikud on keskmiselt parema sissetulekuga ning ilmselt tunnetavad esmakordselt tegelikkuses vasak- ja parempoolse majanduse mõju.
Meie piirkonna ja teiste piirkondade omavalitsustele on läbirääkimistest kuulda uute ülesannete panemist ja rahastuse suurendamist. Tegelikkus näitab, kas jäädakse lubaduse juurde, et omavalitsused näevad lisaks ülesannetele ka reaalselt lisarahastust.
Lepingus lubatakse veel bürokraatia vähendamist, valimiste sisustamist ja maavalitsuste kaotamist. Raasiku valla kohta sain otse küsida uuelt peaminstrikandidaadilt ja vastus kõlas: 5000 elanikku jääb miinimumnõudeks, aga kehtiv seadus lubab ka erisusi, mida tasub arutada, kui on mõistlikult moodustatud omavalitsus. Ehk haldusreform jätkub sama seaduse alusel.
Meil on uus, ilma poliitilise taustata president ja uus, valitsuse kogemuseta peaminister – peame kodanikena neile toeks olema, et riik oleks meile oma ja edukas!”

ARTartur_talvik_mlUR TALVIK, Vabaerakond:
„Loksa ja Kuusalu liitumine jääb ära. Lisan Kaplinski luuletuse: „Kõik muutub, miski ei muutu, ajas ajatu siin ja nüüd, ka selles, mis meid ei puutu, püsib terake meie süüd.“

 

 

 

TANEL TALVE, Sotsiaaldemokraatlik Erakond: TANEL TALVE, riigikogu liige, riigireformi toetusrühma esimees„Uus koalitsioonileping kehtestab lisavõimalused Eesti edukamaks arenguks. Üks minu isiklik suur töövõit on, et koalitsioonileppesse sai punkt: ehitame riigi, kohalike omavalitsuste ja erasektoriga koostöös välja lairiba jaotusvõrgu. Seisin hea selle eest, et eel­arves oleksid selle elluviimiseks konkreetsed investeeringud, nüüd on 2018-2019 kavandatud kokku 20 miljonit eurot. Olin Anija vallas selle töörühma loomise juures, mis tegeleb meie vallas kiiret ja töökindlat internetti vajavate majapidamiste ning ettevõtete kaardistamisega. See on väga tänuväärne algatus, nüüd on Anijal võimalus olla esimeste seas, kes saab kasutada riigi abi. Pean jätkuvalt oluliseks, et Anija valla inimesed saaksid töökindla ja taskukohase internetiühenduse.“

Eelmine artikkelKuusalu poisid tulid rahvastepalli piirkondlikul võistlusel teiseks
Järgmine artikkelHarju aasta tegijad valitud