Miks tahate jätta Kuusalu vallamaja Kiidu ja renoveerida selleks mõisa peahoone, kui võiks otsida sobivat kohta Kuusallu, mis on valla suurim asula?

1526

pilt Urmas Kirtsi (2)Vastab Kuusalu vallavanem URMAS KIRTSI: „Põhjus on meie valimisliidu Ühine Kodu kahes valimislubaduses: Kiiu mõisa kordategemine ja pansionaadi ehitamine. Vallamaja ületoomist Kuusalu alevikku me ei lubanud.
Ühine Kodu sai valijatelt mandaadi ja moodustasime koalitsiooni koos Reformierakonnaga. Kiiu mõisa   renoveerimine   ja   pansionaadi/hooldekodu rajamine on koalitsioonilepingus, mille on oma allkirjaga kinnitanud volikogusse valitud 19 rahvaesindajast 14. Koalitsiooni ei kuulu volikogust 5 inimest.
Oleks inetu, kui valimiste käigus lubatakse ühtesid asju, pärast hakatakse  ellu  viima  teisi.  Valimiste eel käisime kohtumistel vallas mitmes kohas, mitte kusagil ei esitatud küsimust, et vallamaja peaks Kuusallu tagasi minema.
Külanõukogu tegutses Kuusalus eelmise sajandi 50ndatest aastatest kuni 1991.  aastani, kui see nimetati ümber vallavalitsuseks. Kiidu kolis vallavalitsus 1994. aasta alguses, sest ülesandeid tuli omavalitsustele juurde, töötajaid pidi juurde võtma. Tühjaks jäänud Kiiu mõis on vallavalitsuse ajalooline asukoht, kus vald oli tegutsenud 1929. aastast alates. Kolimisega sai Kuusalu kunstide kool endale ruumid Kuusalu alevikku, kus on lastele hästi kättesaadavas kohas
Kiiu mõisa on vallavalitsus kenasti ära mahtunud. Remondi ajaks läheme vallamaja rahvaga ajutiselt Kuusallu endisesse köstrimajja ja selle külge ehitatud kunagistesse lasteaiaruumidesse.
Esialgu oli plaan vabastada Kiiu mõis ehitajatele juba selle aasta lõpuks, aga projekteerimine on veninud, väljakolimine nihkub veebruari-märtsi.
Oleme mõisa renoveerimise projekti arutanud volikogu arengukomisjonis ja eelarvekomisjonis. Kuusalu vallavolikogu otsustas juunikuu istungil võtta mõisa kordategemiseks laenu miljon eurot.“

Eelmine artikkelVolikogu esimees ja Reformierakonna Kuusalu osakonna juht soovitavad MARGUS SOOMIL volikogust lahkuda
Järgmine artikkelAnija vallavalitsuses uus raamatupidaja