MIHKEL TIKERPALU kogus Maarja Külale 500 eurot

1896
MIHKEL TIKERPALU maratoniaeg oli 4.14.45.

Viinistu külast pärit näitleja MIHKEL TIKERPALU korraldas annetusliku ennustusvõistluse, kui kiiresti suudab läbi joosta SEB Tallinna Maratoni täispika distantsi.

Umbes kuu aega tagasi tegi näitleja, jooksufänn ja Maarja Küla sõber Mihkel Tikerpalu Facebookis üleskutse, kus kutsus sõpru-tuttavaid ning kõiki teisi ennustama, kui kiiresti läbib ta 42,2 kilomeetri pikkuse jooksudistantsi Tallinnas SEB maratonil. Aja pakkumiseks tuli soetada loosikupong, väikseim annetussumma oli 5 eurot.
Jooksupäev oli pühapäeval, 13. septembril, kui Mihkel Tikerpalu jooksis oma esimese täispika maratoni. Aega kulus selleks 4 tundi, 14 minutit ja 45 sekundit. Päev pärast jooksu kuulutas ta Facebookis välja võitja – kõige täpsemalt ennustas Mario Nadel, kes on pärit Arukülast. Ta pakkus ajaks 24 sekundit kauem, kui oli tegelik aeg.
Mihkel Tikerpalu ütles, et tema võitjat ei tunne ning seda suurem on ta rõõm, et ennustusvõistlus läks tutvusringkonnast laiemale ringile ning ennustajaid oli ka kaugemalt.
Parim ennustaja sai auhinnaks spordikoti, sporditarvete poe kinkekaardi, üllatuse Viinistu rannarestoranilt ja hotellilt, vitamiinivett ning teatripileteid. Kingitused panid välja sponsorid, kelle leidmise nimel tegi Mihkel Tikerpalu ennustusvõistlusele kõva reklaami – oma ideest käis ta rääkimas ka „Terevisioonis“. Loosirattast said auhindu ka teised ennustusvõistlusel osalenud. Et ennustamine oleks kergem, kuulutas ta välja oma viimase hooaja jooksuajad, nende hulgas ka Pirgu poolmaratoni tulemuse.
Kokku pakkus jooksuaega 52 inimest, kes annetasid loosikupongide soetamisega kokku 500 eurot, mille annetab Mihkel Tikerpalu intellektipuudega noortele mõeldud Maarja Külasse ratastooliteede ehitamiseks.
Mihkel Tikerpalu rääkis pärast maratoni, et on küll väga väsinud ja jalad on kanged, kuid kogemusega võib jääda väga rahule: „Ise ennustasin tegelikult pool tundi kehvemat aega.  Otsustasin  keva­del, et tahan kindlasti täispika maratoni läbi joosta, kuid ei soovinud teha seda vaikselt, vaid valmistada ettevõtmisega kellelegi head.“
Maarja Külale otsustas ta toetust koguda seetõttu, et on käinud seal koos teiste näitlejatega neljal korral jõulude ajal heategevuslikul kontserdil laulmas ning teatrisõbraliku paigana on Maarja Küla talle südamelähedane.

Eelmine artikkelSõnumitooja 23. septembril
Järgmine artikkelRiigieksamite tulemustelt on Loksa ja Kuusalu koolid edetabelis langenud