Mida kujutavad endast Kuusalu matkaseltsing ja plaanitav külade kümnevõistlus?

1778

anu

Vastab ANU KIRSMAN, Kuusalu Matkaseltsingu juhatuse esimees ja Kuusalu Perepoe juhataja: „Asutasime Kuusalu Matkaseltsingu eelmise aasta juuni  kuus, et taotleda Leader programmist toetusraha. Lugesin, kuidas saadakse Leader programmist mitmesugusteks ettevõtmisteks raha ja mõtlesin, et miks ei võiks ka ise projekte kirjutada.

Liikmeid on seltsingus kaheksa, kõik Kuusalu vallast. Oleme ühest sõpruskonnast, kes on koos matkanud umbes viisteist aastat. Stabiilselt on me matkadel kaasa teinud paarkümmend inimest, nende seas ka kaugemalt rahvast.

Matkaseltsingu esimene projekt, millele panime nimeks „Rattaga külla”, on saanud heakskiidu nii MTÜst Arenduskoda kui ka PRIAst. Selle raames teeme jalgrattamatka 24. juunil, jaanipäeval – et kõik saaksid tulla.

Kuusalu valla külade kümnevõistlus on seltsingu teine projekt. Sellele on andnud positiivse hinnangu Arenduskoja komisjon ja juhatus. PRIAlt pole vastust saanud, seal vaadatakse projekte läbi kuni neli kuud. Juunis-juulis peaksime saama teada PRIA seisukoha.

Külade kümnevõistluse kavandame 20. augustile, mis on samuti riiklik püha ja puhkepäev, et ka siis oleks võimalik tulla. Võistluskavas on rahvaspordialad, millega saab tegeleda külaplatsidel ja hoovides. Veidi teistsuguse alana on kavas kalapüük veekogu ääres, kus täpselt püüdma hakatakse, pole veel välja valitud. Püütud kalad mõõdetakse ja võidab see, kel on suurem saak.

Teistes spordialades võisteldakse Kuusalus spordikeskuse juures või sees: lauatennis, kabe, võrkpall, korvpalli vabavisked, sangpommi rebimine, autode vigursõit, telefonivise, köievedu, sajakilose mehe jooks.

Kohtunikud Margus Keerma ja Pille Plakk töötavad välja võistlusjuhendid. Minimaalselt peaks küla võistkonnas olema kümme inimest, et kõikidest aladest osa võtta. Eraldi peetakse arvestust Kuusalu, Kiiu ja Kolga alevike võistkondade kohta.

Kolisin ise hiljaaegu Kuusalu alevikust Kaberla külasse elama, võib-olla sellest tekkis külade kümnevõistluse idee. Leader programm on ideaalne võimalus võistluse jaoks raha saada. Mõtlesin, sellist kokkusaamist oleks külade esindajatele vaja, et lähendada endise Loksa valla külasid Kuusalu valla omadega.

Siiani on mu kümnevõistluse ideed hästi vastu võetud. Kellele olen rääkinud, on hakanud juba aru pidama, keda oma küla võistkonda kutsuda. Loodame aktiivset osavõttu. Selline kümnevõistlus võiks Kuusalu vallas saada traditsiooniks, kui rahvale meeldib ja osaletakse.

Jalgrattamatka „Rattaga külla” teeme koostöös Kaido Laasiga. Matk algab Kuusalust, sõidame polügoonile tutvuma sealsete küladega, läbime 50-60 kilomeetrit. Ootame osalema tavalisi matkahuvilisi inimesi, ka pensionäre ja lapsi. Teekond ei tohiks olla raske. Kaasas on esmane tehniline abi. Rada märgitakse eelnevalt maha, korraldame ka toitlustamise.”

Eelmine artikkelLiiklusõnnetus
Järgmine artikkelTeeme Ära talguid teada meie kandis 9 kohas