Merekultuuriaasta fotokonkurss „Meri on meie pärand ja ajalugu” ootab osalema

1501

KAREN JAGODIN,
Merekultuuriaasta 2016 projektijuht

Merekultuuriaasta kutsub koos Nikoniga kõiki fotohuvilisi merd ja merega seotut jäädvustama. Läbi aasta oodatakse osalema neljal erineval fotokonkursil, mis käivad ajaliselt ühes rütmis Merekultuuriaasta 2016 fookusteemadega.
Mereaasta esimese laine teema on pärand ja kultuur ning esimese fotokonkursi teema „Meri on meie pärand ja ajalugu”. Konkursi eesmärk on näidata mere olulisust meie kultuuri tekkimisel ja eluviisi kujunemisel.
Oodatakse töid, mis seostuvad otseselt mereajaloo ja pärandiga, olgu viimaseks siis erilised kombed või traditsioonid, ajaloolised merega seotud esemed, laevad, hooned. Antud konkursile ei oodata ajaloolisi fotosid, mida võib leida esivanemate pildialbumist. Küll aga võivad niisugused fotod anda inspiratsiooni konkursifoto tegemiseks.
Žürii hindab fotode kunstilist ja tehnilist taset, väljendusrikkust ja loomingulisust ning vastavust konkursi tingimustele.
Fotokonkursi tingimused ning piltide üleslaadimise koht on merekultuuriaasta veebilehel. Esitada võib nii mustvalgeid- kui ka värvifotosid ning üks võistleja võib esitada kuni 5 võistlustööd. Fotosid oodatakse 29. veebruarini, võitjad tehakse teatavaks 14. märtsiks.
Kolmele parimale autorile on toetajad välja pannud auhinnad. Esikoha võitja saab Nikoni hinnalise peegelkaamera. Lisaks avaldatakse võidutöö ajakirja National Geographic Eesti aprillinumbris.
Konkursi korraldab Merekultuuriaasta 2016 raames Eesti Meremuuseum koostöös Nikon ja I AM Photographer Pro kauplusega.

Eelmine artikkelKuusalu rahvamajale annetusi 1580,75 eurot
Järgmine artikkelKuusalu valla terviseprofiil annab ülevaate nii tööhõivest kui rahva tervisest