MATTI KRÖNSTRÖMILE anti üle Kuusalu valla aumärk

3006

Aumärgi vastne kavaler ärgitas peolisi korraldama vallas uusi spordiüritusi.


MARGIT ja MATTI KRÖNSTRÖM, MILLI KIKKAS ning URMAS KIRTSI.

Vallavolikogu otsustas detsembrikuu istungil omistada Matti Krönströmile Kuusalu valla aumärk aastatepikkuse töö ja pühendumise eest valla spordielu edendamisel. Aumärgi üleandmise kohaks määrati valla tublimate spordi- ja kultuuritegelaste tänu­üritus Kolgaküla rahvamajas.

Kuna volikogu esimees Andres Paomees ei saanud tänupeol osaleda, andis aumärgi ja sümboolse tšeki 1000 euroga Matti Krönströmile vallavanem Urmas Kirtsi.

Vallavanem sõnas, et aumärgi saab mees, kes on 1977. aastast kaasa rääkinud Kuusalu kandi elu otsustamisel (oli külanõukogu esimees ja rahva­saadik – toim.) ning on kuulunud ka taastatud Kuusalu vallavolikogu kõikidesse koosseisudesse. Ta on hingelt suur spordimees. Kuigi endal kõrgeid sportlikke saavutusi pole, on olnud väsimatu spordiorganisaator ja mälumängude korraldaja.

Matti Krönström tänas tunnustuse eest ja meenutas, kuidas hakkas 70ndate aastate alguses läbi viima laste spordipäevi, mille algataja oli Saima Kallionsivu vanaisa (Voldemar Paimla – toim): „Rõõmu teeb see, et eelmisel aastal oli laste spordipäeval osalejaid üle saja ning nendest 3-4aastasi rohkem kui 40.
Uued üritused rõõmustavad, külade kümnevõistlus läks korda, seda tuleks jätkata.”

Ta lisas, et Kuusalu valla Mustametsa külas elab endine tõstja Toivo Kurg, kes kuulus maailma paremikku:  „Kui Eesti oleks siis olnud iseseisev, oleks ta riigi esindajana olnud maailma kuue parima tõstja hulgas. Soovin, et teda kaasataks. Toivo Kurg korraldab oma kodu juures platsil endiste tõstjate suvepäevi, seal võiks edaspidi toimuda jõumeeste võistlus või sajakiloste jooks. Ise võitlen haigusega, aga elan kaasa spordiüritustele vallas.”

Abivallavanem Milli Kikkas märkis, et valla aumärk on seni omistatud kuuele inimesele, Matti Krönström on seitsmes.

Eelmine artikkelTulekahju keldris
Järgmine artikkelANDRUS ANSIP külastas Aruküla kooli