MARIANNE LEIS Anija vallast esitati Eesti aasta sotsiaaltöötajaks

2694
MARIANNE LEIS koos laulja MICK PEDAJAGA, kes esines parimate sotsiaaltöötajate austamisel Tartus. Foto Tuuliki Rohtla

Kolleegid esitasid Anija valla sotsiaaltöö spetsialisti MARIANNE LEISI 2015. aasta Eesti parima sotsiaaltöötaja ning ka sotsiaalvaldkonnas elutöö tegija kandidaadiks.

Eesti Sotsiaaltöötajate Assotsiatsioon ESTA valib Eesti parimaid sotsiaaltöötajaid alates 2007. aastast. 2015. aasta parimad sotsiaaltöötajad kuulutati välja rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval, 15. märtsil Tartus. Konkursile esitati seekord kokku 31 kandidaati, laureaadid valiti 8 kategoorias: aasta sotsiaaltöötaja, aasta lastekaitsetöötaja, aasta hooldustöötaja, aasta tegevusjuhendaja, elutöö tegija sotsiaalvaldkonnas, aasta hoolekandeasutuse juht, parim sotsiaaltöö koolituse lektor, sotsiaaltöötaja parim koostööpartner.
Anija valla sotsiaaltöö spetsialisti Marianne Leisi esitasid nii aasta sotsiaaltöötaja kui elutöö tegija nominendiks kolleegid vallavalitsusest. Nad märkisid, et sotsiaalvaldkonnas üle 20 aasta töötanud Marianne Leis on Anija valla esimene sotsiaaltöötaja, suurte teadmiste ja kogemustega, suhtub oma töösse loominguliselt, oskab inimestega hästi suhelda ning on seetõttu saavutanud sotsiaaltöö klientidega hea koostöö. Töökaaslased iseloomustasid teda kui väga heatahtlikku, hea huumorimeelega, inimlikku ning tugeva empaatiavõimega inimest, kes on eeskujuks kõigile sotsiaalvaldkonna töötajatele.
Marianne Leis rääkis, ürituse kutsel oli kirjas, et ta saab tänukirja silmapaistva töö eest sotsiaalvaldkonnas: „Kohapeal selgus, et saan veel ka teise tänukirja – elutöö tegijana. Ehmusin soolasambaks, kui minu nimi esimesena välja hõigati.“
Tänukirjad andsid üle riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Aivar Kokk ning Tartu abilinnapea Artjom Suvorov.
Marianne Leis kiitis sotsiaaltöötajate tänuüritust väga. Kõige rohkem meeldis talle Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutropi mõtisklus sotsiaaltööst.
„See oli presidendivääriline kõne. Ma olen kakskümmend aastat juurelnud selle üle, kas ma peaksin aitama inimest, kes on end mässinud pahede võrku ega tahagi sellest pääseda. Kui ta keeldub abist, kas peaksin siis loobuma teda aitamast? Margit Sutropilt sain nüüd vastuse ja see peitus ainult ühes tema lauses: „Igale inimesele peab jääma tema väärikus.“ Sotsiaaltöötaja peab inimesi aitama – ei pea kellelegi heitma ette tema minevikku, loeb käesolev hetk,“ ütles Marianne Leis.
Ta kiitis ka tänuüritusel esinenud Mick Pedaja kontserti: „See oli midagi sotsiaaltöötajate hingele.“

Eelmine artikkelAnija Mõisa Halduse nõukogu tööst
Järgmine artikkelMEELI TEDER kutsub Raasiku esindajaid Maale Elama messile