MAGNUS LUHT Loksa pangast selgitab eurole üleminekut

2735

Kuidas on kroonide eurode vastu vahetamiseks valmis meie kandi ainus pangakontor?

Magnus Luht juhib Loksa Swedbanki kontorit.
Magnus Luht juhib Loksa Swedbanki kontorit.

Eelmisel aastal sulges Swedbank Kehra ja Kuusalu kontorid ning Ida-Harjumaale jäi alles kaks kontorit – Loksal ja Kosel. Eesti teistel pankadel meie piirkonnas eraldi kontoreid ei ole, SEB pakub postkontorites postipanga teenust.

Kuusalu ja Kehra kontorite juhatajad lahkusid Swedbankist 2009. aasta juulis ning Loksa, Kose ja Kallavere kontorite juhtimine läks augustis üle Magnus Luhtile, kes hoiab silma peal ka pangabusssi tegemistel Ida-Harjus. Magnus Luht elab sellest suvest oma perega Loksal – tema äi on fotograaf Aarne Viljasaar Loksa Nõmme linna­osast.

Magnus Luht sõnab enda töö kohta: „Vastutan selle eest, et meie kliendid saaksid oma rahaasjades parimat teenindust ning professionaalset nõustamist. Vähemalt sama tähtsaks pean kontaktihoidmist enda piirkonna omavalitsustega.”

Kehra ja Kuusalu kontorite sulgemise järel valisid sealsed kliendid tema sõnul uueks kodukontoriks valdavalt kas Sikupilli või Lasnamäe Centrumi kontorid. Osa Kuusalu piirkonna rahvast on hakanud käima Loksa kontoris või kasutavad pangabussi. Nii Kehras kui ka Kuusalus külastatakse pangabussi.

Küsimusele, kas Swedbank jätab ikka Loksale kontori alles, vastab ta, et hetkel ei näe pank põhjust selle sulgemiseks: „Peame väga oluliseks kontoriteenuste pakkumist piirkonna klientidele seoses euro tulekuga.”

Teisipäeval, 13. juulil otsustasid Euroopa Liidu majandus- ja rahandusministrid, et Eesti liitub 1. jaanuarist 2011 euroalaga, Eesti kroonid vahetatakse eurodeks senise ametliku kursiga ehk 1 Eesti kroon võrdub 15,6466 eurot. Eesti Vabariigist saab euroala 17. liige. Kõigis sularahateenuseid osutatavates pangakontorites saab kroone eurodeks vahetada 1. detsembrist 2010 kuni 30. juunini 2011. Kuni järgmise aasta lõpuni on võimalik kroone vahetada veel üksikutes kindlates pangakontorites, Eesti Pank vahetab kroone ka hiljem ja tasuta.

Järgmise aasta esimesed kaks nädalat on üleminekuperiood, siis saab kaupade eest maksta nii kroonides kui ka eurodes, tagasi antakse raha eurodes.

Loksa pangakontori juhataja Magnus Luht: „Oleme arvestanud, et detsembri algusest on pangakontorid rohkem rahavahetuspunktid. Aasta lõpus on plaanis võtta ajutiselt tööle abijõude, peamiselt tudengeid, kes jagavad klientidele eurole ülemineku infot ning abistavad sularahaautomaatide juures ning internetipangas.  1. ja 2. jaanuaril, laupäeval ja pühapäeval, on paljud meie pangakontorid avatud. Samuti võtab pangabuss, kus muidu sularahaga ei arveldata, 3.-14. jaanuarini vastu kroone ja paneb raha klientide euroarvele.”

Ta toonitab, et kõige targem oleks juba nüüd tuua kodus hoitav sularaha pangaarvele, sest sealt konverteeritakse summad 1. jaanuaril automaatselt eurodeks: „Käituge rahulikult, hoidke raha arvel. Ärge oodake viimast minutit, et siis pikas järjekorras raha arvelepanemise võimalust oodata. Pole mõtet suuri summasid kodus hoida ega endaga kaasas kanda. Ka pensionärid on hakanud järjest enam mõistma, et pangakaardiga on võimalik maksta samamoodi nagu sularahaga.”

Täpne info lahtiolevate pangakontorite ja pangabussi kohta ilmub aasta lõpupoole Swedbanki kodulehel, ka saab infot klienditeenindusest telefoninumbril 631 0310.

Eelmine artikkelMaastiku põleng Kolgakülas
Järgmine artikkel13aastane HEROL RIIBERG Raasikult võib pääseda Hispaania jalgpalliklubisse FC Barcelona