Kehra koolis käis kirjanik ANDRUS KIVIRÄHK

2331
Kohtumise lõpus soovisid Kehra kooli õpilased kirjanik ANDRUS KIVIRÄHKI autogrammi.

Kehra gümnaasiumis tähistati aprillis rahvusvahelist lasteraamatupäeva.

Andrus Kivirähki kutsus Kehra kooli külla raamatukoguhoidja Lea Paasik. Ta põhjendas, et lapsed loevad meelsasti Andrus Kivirähki loomingut ning ta on ka kooli õppeprogrammis. Kirjanikuga kohtusid 2.-5. klassi õpilased ning 7. klass oma kirjandustunni raames. Algul esitasid kooli raamatuklubi liikmed katkendeid Andrus Kivirähki lasteraamatutest, seejärel luges kirjanik ise oma raamatutest katkendeid ning vastas küsimustele. Kõik soovijad said temalt autogrammi.
Õpetaja Sirje Jõe palus lastel hiljem omaloominguringis, mis on mõeldud 2.-6. klassi õpilastele, kirjutada kohtumisest kirjanikuga.
„Üllatav oli teada saada, et Andrus Kivirähk ei oska autoga sõita. Oli põnev ja lõbus kohtumine, tal on väga hea naljasoon,“ kirjutas 5. klassi õpilane Karoliine Viljard.
„Naljapärane mees,“ iseloomustas kirjanikku Violetta Nazaruk 3. klassist.
„Ta luges meile lõbusaid jutte ja küsis igasuguseid küsimusi ning ka meie saime temalt küsida,“ kirjutas Diana Mere, kes on samuti 3. klassist.
Andrus Kivirähk kinnitas Sõnumitoojale, et kohtumistele kutsutakse teda väga sageli ning kui ta varem püüdis sättida , et ühes kuus poleks rohkem kui kaks kohtumist lugejatega, siis viimasel ajal tuleb juba igal nädalal kusagile sõita.
„Ära öelda on ebameeldiv, aga kui graafik ähvardab tõesti muutuda liiga tihedaks, katsun kohtumist lihtsalt edasi lükata,“ märkis ta.
Enamasti käib ta koolides: „Sest ega siis täiskasvanutel ole aega kirjandusõhtuid külastada. Lapsed toob kohale õpetaja ja küllap neil on hea meel, et saavad klassist välja.“
Neilt kohtumistelt on Andrus Kivirähk saanud aru, et lapsed on tema teoseid päris palju lugenud, sageli on neil raamatud kaasas ja küsivad sinna autogrammi: „Algklasside õpilased esitavad palju küsimusi, vanemad algul natuke häbenevad, aga lõpuks teevad ka nemad enamasti suu lahti. Tore on, kui ei küsita ainult kirjanduse kohta, vaid jutt kaldub täiesti suvalistele teemadele. Küsimused muidugi korduvad, aga mis sellest, küsijad ja kuulajad on ju alati erinevad.“
Kuigi talle meeldib koolides käia, vihjas Andrus Kivirähk, et kui igas koolis kingitakse üks tass, saavad köögikapid neist peagi kuhjaga täis.
Rahvusvahelise lasteraamatupäeva puhul kehastusid Kehra kooli raamatuklubi liikmed samal päeval, kui kooli külastas kirjanik, raamatutegelasteks ning käisid klassides teisi lapsi lõbustamas küsimustikuga lastekirjandusest.

Eelmine artikkelSelgusid Kuusalu valla võrkpallimeistrid
Järgmine artikkelPeningi külarahvas soovib marsruuttaksot