Märtsikuu lõpuni saab Swedbanki kontorites uuendada tasuta ID-kaardi PIN- ja PUK-koode

1190

Alates veebruari keskpaigast saab e-maksuameti kaudu hakata esitama 2010. a füüsilise isiku tuludeklaratsioone. Swedbank soovitab inimestel enne seda kontrollida oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivust ning veenduda, kas PIN- ja PUK-koodid on meeles. 31. märtsini on uute PIN- ja PUK-koodide väljastamine ja ID-kaardi sertifikaatide uuendamine panga kontorites tasuta.

Swedbanki eraisikute arveldus- ja investeerimistoodete osakonna juhataja Ede Raagmetsa sõnul on lihtsaim ja turvalisim viis nii internetipanka kui e-maksuametisse siseneda ID-kaardi abil.

„Tulude deklareerimise aeg on varsti jälle käes ja seetõttu soovitan kõigil kaardi omanikel juba praegu kontrollida, kas neil on selleks olemas kõik vajalikud koodid, kehtivad sertifikaadid ja ID-kaardi lugeja. Märtsi lõpuni saab ID-kaardi koode uuendada tasuta,“ märkis Raagmets.

„Kuigi internetipanka saab siseneda ja e-maksuametis tulu deklareerida endiselt ka paroolikaardiga, soovitame isiku tuvastamiseks lisaks ID-kaardile kasutada mobiil-ID ja PIN-kalkulaatorit, mis on turvalisemad.“

Swedbanki pangakontorites saab lisaks koodide uuendamisele kontrollida ja uuendada enne 2011. aastat välja antud ID-kaartide elektrooniliseks kasutamiseks vajalikke sertifikaate ning soovi korral on võimalik soetada endale ka ID-kaardi lugeja.

ID-kaarte on Eestis kasutusel juba üle miljoni ehk ID-kaart on käes suuremal osal elanikkonnast. Rohkem infot (koodid, sertifikaadid, kaardilugeja jne) selle kohta, mida on vaja ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks, saab lugeda aadressilt www.id.ee