MAARJA MERIVOO-PARRO alustas Raadio 2s saatega „Ameerika Hääled“

7477

Ajalooteemaliseks doktoritööks ligi aasta USAs andmeid kogunud MAARJA MERIVOO-PARROL oli Minnesota ülikooli raadiojaamas Radio K oma saade, nüüd teeb ta muusikasaadet ka Eestis.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MAARJA MERIVOO-PARRO elas ja töötas Ameerikas augustist 2012 kuni juulini 2013.

Kuusalu keskkooli vilistlane ja alanud õppeaastast kooli meediaõpetaja Maarja-Merivoo Parro, kelle kodu on Kuusalu vallas Salmistul, töötab Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudis õppejõuna. Eelmisel aastal kandideeris ta USA saatkonna kaudu vahendatavale Fulbright stipendiumile, mille abil võimaldatakse igal aastal kolmel inimesel Eestist minna õppima Ameerika Ühendriikidesse.

Ta oli pingereas esimene ning sai võimaluse töötada kahel semestril Minnesota ülikoolis Minneapolises – uurida materjali doktoritööks, mis käsitleb Ameerika eestlasi.

Maarja Merivoo-Parro sõitis USAsse mullu augustis ning juba septembrist liitus kolledžiraadioga: „Läksin külalisteaduriks, mulle anti kabinet, juurdepääs ressurssidele. Nägin kolledžiraadio reklaame ja otsustasin minna vaatama. Mind kaasati, sain oma otsesaate, mis oli eetris laupäeviti kolm tundi. Mängisin muusikat, võtsin vastu telefonikõnesid, loosisin välja pileteid, tegin ka reporteritööd. Mul õnnestus korra isegi kolleegipreemia saada. Otsesaade mulle meeldis, tunnetasid, kuidas suhtled kümnete tuhandete kuulajatega.“

Ta jutustab, et kolledžiraadiod on USAs väga populaarsed. Suuremate ülikoolide juures on oma raadiojaamad, nende saateid kuulab palju laiem publik, mitte ainult tudengid-õppejõud. Minneapolise ülikooli raadio on võitnud mitmeid auhindu, selle juures tegutseb sadu inimesi.

„Nende kõrgkooliraadiote muusikavalik on palju julgem kui kommertsjaamades, kus mängitakse TOP-40 lugusid. Kolledžiraadiost saab kuulata muusikuid, kellel pole plaadifirmat ega produtsenti, kuid on väga head. Mõnegi bändi tee tippu on alanud sellistest saadetest.“

Eestis mängitava saate idee sündis USAs, kuid läbirääkimine ja ettevalmistustööd võtsid sedavõrd aega, et ta jõudis enne kodumaale tagasi.

Saadet „Ameerika Hääled“ saab kuulata teisipäeval ja kolmapäeval, algab südaööl ja kestab 15 minutit. Maarja Merivoo-Parro tutvustab kolledžiraadiote senist repertuaari ning ka Ameerika muusikaelu paremaid uusi tulijaid.

Sellest, kuidas ta ligi aasta USAs elas ja töötas, saab Sõnumitoojas pikemalt lugeda septembri lõpus.

Eelmine artikkelKehras rünnati naist
Järgmine artikkelEndisest Uuri koolimajast saab tulevikus loomakliinik