Lülitada võiks ka mujal

1300

Anija vallas algatatud ühistegevusaktsioon, millele pandi kujundlik nimi Anija Lüliti, tõestas, et head algatused leiavad järgijaid ja viivad tulemuseni. Möödunud laupäeval tegutsesid Anija vallas 300 inimest oma vabast tahtest, ehitati, korrastati, arutati ja leiutati.
Kokkuvõtvalt tõdeti, et Lüliti tõi ka vallavalitsuse mugavustsoonist välja ning pani ametnikud, kes olid selle tegemistega seotud, teistmoodi mõtlema ja tegutsema kiiremini, vähembürokraatlikult. Valla arendusjuht kommenteeris – vallavalitsuses lepiti kokku, pole olemas vastust „ei“, vaid mõeldakse, kuidas saab.
Seega kujunes Lülitist uutmoodi ja tõhus rahastusvõimalus – tuldi ideedega välja, viidi ellu ning vallavanemalt on saadud lubadus, et rahaline kate leitakse.
Anija Lüliti on juba andnud eeskuju ja tõuke Kuusalu ärksatele noortele peredele, kes käisid laupäeval Lüliti aktsiooni uurimas. Huvi tunti ka Lihula vallast. Loodame, et saame edaspidi kirjutada, kus Anija Lüliti veel ühistegevuse sisse lülitas. Facebookis juba küsitakse, kus on Kuusalu Lüliti.

Eelmine artikkelTÕLL SIMSONIL 94 toetajat
Järgmine artikkelHC Kehra pääses Eesti MV poolfinaali