Loksa Tantsijad tähistasid 25. sünnipäeva

2285
Loksa Tantsijad ning 7.-8. ja 10.-11. klassi tantsurühmad Loksa gümnaasiumi terrassil.

Juubelikontsert oli Loksal augusti keskel, kuu lõpupoole käidi Soomes kontsertreisil.

lk-6-kastKui segarahvatantsurühm Loksa Tantsijad lavale tantsima tuleb, läheb publikul nägu naerule – tantsijate lust on nakatav.
Rühm on koos käinud 25 aastat ja kogu selle aja on rahvatantsijaid juhendanud Vihasoo kooli õpetaja Elna Linkvist.
Loksal toimunud juubelikontserdil esinesid koos juubilariga Elna Linkvisti tantsulapsed – Loksa gümnaasiumi 7.-8. ja 10.-11. klassi rahvatantsurühmad. Kontserdil tantsiti läbi Soome-reisi kava, sest ringsõidule võeti kaasa ka õpilaste rühmad. Esialgu oli plaanis esineda juubelikontserdil kooli terrassil, aga vihma tõttu tuli minna saali.
Rahvast oli saalis palju – lapsevanemad, sõbrad-tuttavad, endised tantsijad.
Loksa linnapea Värner Lootsmann andis tänukirjad Loksa Tantsijate kauaaegsetele liikmetele:  25  aastat  juhendanud  Elna Linkvistile, sama kaua tantsinud Riina Paartalule ja Harri Järvele, 24aastat rühmas olnud Räni Piikmannile ja 22 aastat tagasi liitunud Epp Piikmannile, 20 aasta eest rühma tulnud Merike Moksile ja Arvi Soolinnule.
Kokku on Loksa Tantsijate rühmas tantsijaid 12 ehk kuus tantsupaari.
Rühm käis esimestel aastatel koos Viinistu rahvamajas, Loksa muusikakooli saalis hakati proovides käima ligi 20 aastat tagasi. Nimi Loksa Tantsijad on rühmal 18 aastat.
Soome kolmepäevasele kontsertreisile, mis oli 19.-21. augustini, sõideti külla Pernaja rahvatantsurühmale, kellega on sõprussuhted olnud ajast, kui Pernaja vald oli Loksa valla ja hiljem ka Kuusalu valla sõprusvald. Nüüd on Pernaja vald juba mitu aastat liidetud Loviisaga.
Loksa Tantsijad ja koolirühmad esinesid seekord neljal korral: Loviisa turul ja paadisillal, Pernaja sügislaadal ja Ruotinpyhtääs. Laupäeval õhtul oldi koos kohalike rahvatantsijatega Rönnases golfirestoranis.
Sõitu toetasid rahaliselt SA Laulu- ja Tantsupidu ning Loksa linnavalitsus.
Loksa mitme tantsurühma juhendaja Elna Linkvist kiitis Sõnumitoojale, et Loksa Tantsijad on aktiivsed ja rõõmsameelsed: „Nad käivad korralikult tantsuproovides ja tahavad tegutseda. Vanasti oli meil seltsielu rohkem,viimasele ajal on vähemaks jäänud, aga jõulupidusid peame. Nüüd käisime Soomes, tore oli näha tuttavaid kohti ja inimesi.  Endine  Pernaja  vallavanem käis  me  kontserdil  ja  saatis  terviseid.“

Eelmine artikkelLoksa, Kuusalu ja Vihula reformikomisjonid vahetavad kirju
Järgmine artikkelLoksa hambaarstid alustavad taas