Loksa ravikeskuse väikebuss sõidab märtsi lõpuni

1058

Seoses Loksa ravikeskuse müügiga lõpeb tasuta sõiduteenus Tallinnasse eriarstile ja tagasi.

Loksa linna ja selle ümbruse külade inimesed on aastakümneid saanud kasutada teenust, mida mõnelgi pool on kommenteeritud kui uskumatut asja tänapäeva tingimustes. Loksa ravikeskuse väikebuss on viinud kohalikke inimesi pealinna eriarstide juurde, vastuvõtuajad on nii kokku lepitud, et kõik saavad tohtri juures ära käia ning tuuakse Loksale tagasi. Sama tasuta teenus jätkus ka pärast seda, kui ravikeskuse ostis 2012. aastal ära Ida-Tallinna Keskhaigla. Loksal aidati patsientidel võtta Ida-Tallinna Keskhaiglasse eriarstile vastuvõtuaegu, väikebuss viis neid Tallinna haigla üksustesse Ravi, Magdaleena, Hariduse tänavale ja tõi tagasi igal nädalal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Kohad olid alati täis, kõik soovijad vahel ei mahtunudki.
Viimastel kuudel on Loksa ravikeskuses toimetatud selle teadmisega, et Ida-Tallinna Keskhaigla on otsustanud Loksa ravikeskuse ära müüa. Uus omanik peaks olema Tapa haigla. Väikebussi müüdavate varade hulgas ei ole, see pidavat jääma Ida-Tallinna Keskhaiglale, teatakse rääkida. Eelmise nädala info oli, et buss teeb viimase sõidu esmaspäeval, 29. veebruaril. Alates 1. märtsist enam sõidusoovijaid kirja ei pandud.
Sõnumitoojale on kohalikud elanikud kurtnud, et jäävad edaspidi hätta. Loksal on vanemaid inimesi, kes pole üksi enam aastaid Tallinnas käinud tänu sellele, et väikebussiga sai pealinnas arstide juurde. Keeruliseks läheb erialatohtrite juurde jõudmine ka Loksa piirkonna küladest, kus liinibussid ei sõida. Seni pääses hommikuse õpilasbussiga Loksale, siis ravikeskuse väikebussiga Tallinna ja tagasi sai kodukülasse taas koolibussiga. Kui nüüd tuleb hakata sõitma liinibusside ja pealinna ühistranspordiga, ei pruugi enam koolibussi väljumisajaks kella 15 Loksale jõuda.
Sõnumitooja küsis ravikeskuse väikebussi kohta Ida-Tallinna Keskhaiglalt. Möödunud reede pärastlõunal vastas turundusjuht Inge Suder, et Ida-Tallinna Keskhaigla on sõlmimas lepingut Tapa haiglaga, kes võtab Loksa haigla üle koos sealsete töötajatega.
Inge Suder kinnitas, et väikebussi liiklus ei katke Loksa ja Ravi tänava üksuse vahel, buss toob patsiente endiselt Ravi tänava üksusesse kuni 1. aprillini.
Kas Loksa linnavalitsus ei võiks haigete sõidutamiseks edaspidi tööle panna oma väikebussi, on küsitud. Loksa linna sotsiaalnõunik Tiina Murdvee ütles, et see poleks mõeldav, linna väikebussiga tehakse linnavalitsuse sõite aegajalt ja vastavalt vajadusele, see pole bussi juhi põhitöökoht.
Loksa linn on sotsiaalabi transporti osutanud seni juhtudel, kui kedagi on vaja transportida hooldekodusse. Loksa linnale kuuluva elektriautoga Tallinnasse sõitmine oleks tema hinnangul keeruline – pealinna jõuaks selle akuga, aga kas ka tagasi.
„Väga hea on olnud, et ravikeskuse abil viidi haiged Tallinna haigla ukse juurde ja toodi Loksale tagasi,“ tõdeb ta.
Kuusalu valla hoolekandespetsialist Pilleriin Kurg kiidab samuti, et seni on olnud Loksa piirkonna haigete transportimisega vähe probleeme: „Kuusalu vallas osutavad transporditeenust kõik koduhooldustöötajad. Linna arstile viib abivajajaid üldjuhul koduhooldustöötaja Ulvi Rääk. Sõidukilomeetri hind on kindlaks määratud. Vähekindlustatud ja raske või sügava puudega inimesed saavad sõidukulude katteks taotleda tervisetoetust, mida aastas makstakse ühele taotlejale kuni 64 eurot.“
Pilleriin Kurg nendib: „Teadaolevalt ei ole abivajajad transpordivõimaluseta jäänud. Samas püüame käesolevalt leida võimalusi transporditeenuse kättesaadavuse parandamiseks. Transporditeenust vajavad vallaelanikud peaksid pöörduma info ja abi saamiseks minu poole.“
Valla sotsiaaltöötajate käsutuses olevate elektriautode puhul on transporditeenuse hind 12 senti läbitud kilomeetri eest. Talvel tehakse pikemaid sõite koduhooldustöötaja isikliku sõiduautoga, tuleb tasuda kilomeetri eest 24 senti.

Eelmine artikkelSelgusid Harjumaa meistrid suusatamises
Järgmine artikkelAruküla ja Raasiku raudtejaamaprojekti koostaja valitud