Aruküla ansambel Lüü-Türr esines Hiiu Folgil

3274
Lüü-Türri esinemise ajaks tuli Kassari rahvamajas kasutusele võtta ka õueala juurde paigutatud pikad istmed, sest saal oli puupüsti täis.

Arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr andis Hiiumaal Kassaris täissaalile kontserdi ning korraldas laulmise õpitoa.

Raasiku valla arhailise meestelaulu ansambel Lüü-Türr on viimase paari aasta jooksul astunud üles arvukatel kontsertidel üle Eesti. Mehed tõdevad, et esinemisgraafik on tihe ning mida rohkem kusagil esinetakse, seda rohkem hakatakse huvi tundma ja kutsuma uutele üritustele. Möödunud nädalavahetusel Hiiu Folgil esines ansambel esimest korda.
Ansambli liige Tiit Saare rääkis, et erinevalt teistest sarnastest festivalidest olid esinemispaigad Hiiumaa peale ära jaotatud: „Meie esinesime laupäeval, 18. juulil Kassari rahvamajas. Kartsime küll, et publikut väga ei tule, kuid saal oli täis, mõned seisid ukse vahel lausa püsti. Esitasime lisaloo ning vastuvõtt oli väga soe.”
Ta ütles, et esinemine ja festivalimelu olid väga põnevad: „Hiiu Folk on rahulik festival, kus polnud rahvamasse ega pakutud alkoholi. Saime nautida ka teisi kontserte ning jäime väga rahule.”
Ansamblil oli plaanis korraldada  koos  kontserdiga  ka  meestelaulu õpituba, kuid viimasel hetkel otsustati ümber ning tehti suur laulutuba,  kuhu  võisid  tulla  ka  naised.
Tiit Saare sõnas, et on väga südantsoojendav, kuidas nende meestelaul nii hästi peale läheb: „Meie ei harjuta kuulsuse nimel, meil on lihtsalt hea ja tore kord nädalas koos käia. Põhja-Eestis oleme me ainukesed, kes sellist stiili laulavad.”
Lüü-Türris on praegu 12 aktiivset lauljat, koosseis on viimasel ajal vähenenud, sest 2 lauljat pole jõudnud proovides osaleda. Tiit Saare sõnul on selline suurus ansamblile just paras ning koosseisu suurendada pole plaanis.

Eelmine artikkelPolitseikroonika
Järgmine artikkelKehras on taas rahvamuusikaansambel