Loksa linnavalitsuse seinale soditi: „Mingu nad kõik …!“

1006

Eelmisel neljapäeval, 29. märtsil kirjutati linnavalitsusel seinale kahel korral inglisekeelne sõimulause.


Loksa linnavalitsuse sein neljapäeva õhtul. Fotot on töödeldud.

Möödunud nädala neljapäeva õhtuks oli kokku kutsutud Loksa linnavolikogu, ühe päevakorrapunktina arutati linna tänavuse eelarve kinnitamist. Kas seda silmas pidades või juhuslikult oli sama päeva hommikul valge värviga kirjutatud linnavalitsuse saali välisseinale suurelt inglisekeelne sõimulause, eestikeelses tähenduses „Mingu nad kõik p…e!“.

Tekst pesti kohe hommikul maha. Kui õhtul kella 17.30ks kogunesid saali linnavolikogu liikmed, oli sein puhas. Istung kestis 31 minutit. Majast väljunud märkasid, et samas sõnastuses tekst oli ilmunud tagasi sinise värviga. Viimastel päevadel on G4S ekipaaž seisnud linnavalitsuse ees.

Linnavolikogu liige Andres Kaarmann: „Meil on ikkagi vaba maa ning mõistlikud ettepanekud ja konstruktiivne kriitika peaks olema osa avalikust poliitikast. Kui aga sellisel viisil ja niisugused väljendid linnavalitsuse seinale tekivad, siis päris korras need asjad linnas ei ole.“

Ta märkis, et ei saa kuidagi avaliku linnaruumi selletaolist reostamist õigustada, kuid tõenäoliselt sooviti näidata oma meelsust linnavõimude suhtes.

Ka Reformierakonna Loksa osakonna juht Igor Ignahhin arvab, et tegu võib olla kodanikurahulolematuse väljendusega linnavõimu vastu: „Viimastel nädalatel on mitu inimest küsinud, kas meie praegune soojatootja on pankrotti minemas, selline jutt pidi liikuma. Rahul ei olda ebastabiilse tänavavalgustusega. Seoses ÜVK projektiga on linn üles kaevatud, süsteemi pole, nädalavahetusel olid näiteks Nõmme linnaosas autod poris kinni. Ainsaks kultuuritegevuseks on kord kuus toimuv laat. Vaatamata täbarale olukorrale ei vähendatud ametnike palku. Rahvas võib üle keeda, ollakse meeleheitel. Karta on, et päris ilmaasjata ei tehtud neid tekste, niisama sodimiseks oleks valitud muu koht.“

Soditud oli ka ühe ametniku töötoa aknaalust seina. Loksa linnapea Värner Lootsmann ei soovinud kommenteerida, kuid ütles, et asja uurib politsei.