Loksa linna poliitikud hindavad esimest aastat

673

Viimastest kohalikest valimistest on möödunud aasta. Sõnumitooja küsis Loksa linnas kandideerinud erakondade esindajatelt, kuidas nad on rahul linna arengu ja oma erakonna eesmärkide elluviimisega. 

HELLE LOOTSMANN (Eesti Keskerakond, volikogus 14 kohta) teatas, et ei vasta.

ANDRES KAARMANN (Isamaa ja Res Publica Liit, volikogus 1 koht): „Areng on nii suhteline asi, aga muutusi on märgata. Kuuldavasti tehakse nüüd linnajuhtide pool muret kurtmas käivatele kodanikele tunduvalt konkreetsemalt ja häälekamat selgeks, et neil ei ole õigus. Aga eelkäijatest kõrgemat sissetulekut teenivad linnajuhid peavadki aktiivsed ja asjatundlikumad olema.

Volikogu kiituseks tuleb öelda, et sisulistes küsimustes on üksmeel suurem kui kunagi varem. Ametikohtade jagamisel olid omavahelised hääletused küll pingelised, kuid eks alguses oli uutel volinikel väike närv sees.

Lasteaed töötab, kõiki koole pole veel kinni pandud, kultuurikeskus pakub ka vaimule kosutust ning moodne ujula ei lase kehal närbuda. Suvel on muru niidetud, talvel lumi lükatud ja kommunaalteenused jõuavad suuremate tõrgeteta korteri­omanikeni. Kogu  piirkonna rõõmuks on turgusid-laatasid linnas peaaegu iga kuu ja korraldamisel on tunda professionaalset kätt. Paar korda aastas saab rahvas pidu ning, kui veab, siis ka saluuti. Mis see inimene linnaisadelt ikka palju rohkem tahta oskab.   

Üldiselt vaatavad loksalased tulevikku lootusrikkalt. Vaevalt see nüüd lähenevate parlamendivalimistega kuidagi seotud on, kuid lähiaastatel lubatakse linnaelanikele nii lasteaia ja kultuurikeskuse renoveerimist kui ka linna uue veevärgi väljaehitamist.” 

IGOR IGNAHHIN (Eesti Reformierakond, volikogusse kohti ei saanud): „Paraku ei ole minu silmis Loksa linnas midagi erilist toimunud peale uhke ja pillava pidupäeva – augustis olnud Loksa päeva. Tundub, et kohaliku omavalitsuse põhitegevus on panna talvel tööle lumekoristajad ja sügisel leheriisujad.
 
Räägitakse kergliiklustee ehitamisest ravikeskusest kuni kalmistuni, kuid see tuleb riigi maantee äärde, investeerib riik, mitte Loksa linn. Valgejõe äärt on linn küll puhastanud, aga jõgi on jätkuvalt räga täis ja korrastamata.    

Ranna arendamises pole midagi muutunud, selles valdkonnas on seisak. On korraldatud konkursse tähtaegadega 3-5 aastat, kuid tulemusteta, sest see on tõsiste investeeringute tegemiseks liiga lühike aeg. Seda on ka asjasthuvitatud isikud kurtnud.

Linnavalitsus on täis nõunikke, ent tundub, et tegeldakse enda hea äraelamisega. Küsitavad on vangerdused Loksa Haljastusega. Suured rahad on veevärgile tulekul, aga neid on Loksal ennegi tuulde lennanud. Loksal ei ole omavalitsusele kuuluvate äriettevõtetega hästi hakkama saadud ja pole leitud ka korralikke koostööpartnereid.

Vaatan soojatootmist Loksal. Linn müüs trassid eraettevõttele, kuid näib, et ei tunne muret, kas ostja teeb lepingusse kirjutatud investeeringud, tähtaeg oli kaks aastat, see täitub tuleval aastal maikuus. Loksa katlamaja on alakomplekteeritud, ehkki soojahinna kujunduses on planeeritud töökohtade palgad sees.”

OLEG GOGIN (Sotsiaaldemokraatlik Erakond, volikogusse kohti ei saanud):  „Loksa linna elanike valdav enamus leidis 2009. aastal, et Keskerakonna tegevus ja eesmärgid vastavad nende huvidele.

Aga Keskerakond oma eesmärke ju ei varjanudki. Peame vaatama tõele näkku – Keskerakond tuli Loksal võimule pikemaks ajaks ja see, mida nad täna teevad, on nende jaoks loomulik ning ootuspärane.

Kui ehitati ujulat, siis me hoiatasime, et järgmise sammuna paneb Keskerakond kinni ühe kooli. Nüüd see juhtus ja see on Loksa linna jaoks kõige tõsisem tagasilöök. Tegelikult tähendab see linna haridussüsteemi hävitamist, kuna on ilmselge, et selline kunstlik moodustis – pseudointegratsiooni gümnaasium – kaua ei püsi. Aga kui linnas ei ole noori, siis ei ole ka tulevik­ku.

Palkade tõstmine, parteisõduritele uute töökohtade loomine on juba muutud linlastele nii tavaliseks, et keegi seda enam ei märkagi. Kuigi see, mis toimub praegu Loksal, on vastuolus meie eesmärkidega ja põhimõtetega, peab ikkagi tõdema, et see oli inimeste tahe ja nende valikut tuleb austada.”

EDUARD JAKOBSON (Kristlikud Demokraadid, volikogusse kohti ei saanud): „Loksa elu sõltus Taani firmast ja laevaehitajatest. Selle suure tööandja ja linnaelu toetaja kaotus mõjutas kogu Loksa linna. Valitsus töötab, see on tema kohustus. Palju on toredaid inimesi linnas, volikogus, linnavalitsuses, kes tunnevad muret linnaelu pärast.

Üllatus oli pärast valimisi juhtkonnavahetus linnavalitsuses. Sellega seotud sündmused jätsid kõrvalmaigu linnavalitsuse ja rahva suhetesse. Palju kinnisvara on maha müüdud. Hea on saada raha, aga halb, kui linnas tegutsevad võõrad enda kasu saamiseks.

Rohkem oleks vaja noori juhtimisorganitesse, see on Loksa linna tulevik. Nende erksus ja värsked ideed tagavad linna arengu. Rohkem töökohti laevatehasesse, mis praegu on linna tume koht.

Häid algavaid jõule ja taevaisa õnnistust Loksa rahvale!”

Eelmine artikkelPõleng Raasikul
Järgmine artikkelLigi 50 muusikut mängis Kuusalu pasunakoori 140. sünnipäeval