„Palju on tehtud ja ehitajatel veel tööd jätkub, aga saame ruumid kahe koolipere mahutamiseks valmis,” kinnitas direktor ÕNNELA TEDREKIN.
Loksa I keskkooli ja vene gümnaasiumi õpetajad puhkasid eelmise nädala lõpuni. Tööle tuldi 23. augustist. Sel päeval olid mõlema kooli töötajad veel omaette, kuid teisipäevast, 24. augustist algas õppevahendite ülekolimine ja paigutamine ühisesse koolimajja. Vene kooli mööbel oli eesti koolihoonesse toodud juba varem.
Ametlikult alustab I keskkooli ja vene kooli liitmisel tekkiv Loksa gümnaasium tööd 1. septembril. Direktor Õnnela Tedrekin on sel suvel puhanud teistest vähem – ulatuslikud remondid ja ümberkorraldused ei võimaldanud teisiti. Ta tõdes, et ruumide jaotust ja planeeringut on tulnud töö käigus korduvalt muuta ning ringi otsustada, ent tulemus on tema hinnangul päris hea: „Kelle jaoks on kool mõeldud? Loomulikult laste jaoks. Loodan, et sellises koolis on nii eesti kui vene õppekeelega õpilastel hea õppida.”
Muudatused algavad juba välisuksest. Peauks on viidud võimla alla Rohuaia tänava poole, kus asuvad suured klaasuksed. Sealsamas fuajees, peaukse vastasseinas, on garderoob. Riietekappe enam pole, garderoob hakkab tööle nagu teatris – õuerõivaid võtab vastu ja annab kätte garderoobitädi, tippaegadel – hommikul, söögivahetundidel ja koolipäeva lõpus – abistavad teda koristajad.
Garderoobi taha on ehitatud poiste tööõpetuse klass. Ujulapoolsesse seina on tehtud aknad. Ühes otsas asub puidu- ja teises metalliklass, õpetaja ruum on keskel, edaspidi plaanitakse see eraldada klaasseintega.
Korda on tehtud kõik vana koolimaja klassid, seal hakkavad õppima valdavalt eesti õppekeelega lapsed, neljas klassiruumis ka mõlema õppekeelega õpilased. Remonditud on uue koolimaja 2. ja 3. korruse õpperuumid, sinna kolitakse üle vene kooli klassid. Direktor tõdes, et koridorid jäävad esialgu veel korrastamata, see on plaanis edaspidi.
Loksa kooli remondi ja ümberehituste peale on kulunud üle miljoni krooni, sellest enamiku otsustas Loksa volikogu eraldada linnaeelarvest ja ülejäänu on kooli kokkuhoitud vahenditest. Õnnela Tedrekin märgib, et päris palju uuemat mööblit õnnestus tal leida soodsa hinnaga internetist ettevõtete pankrotivara oksjonilt.
Direktori kabinet ja sekretäriruum paiknevad nüüd endises logopeediklassis ja selle kõrval olnud korteris. Direktori senises kabinetis hakkavad töötama kaks õppealajuhatajat – Valvi Joaväli ja Ljubov Karofeldt. Kõrval on majandusjuhataja Heiki Tudre tööruum. Teisel pool vana koolimaja sissekäiku, endises õppealajuhataja kabinetis, asub tööle pedagoog-nõustaja – senine vene gümnaasiumi direktor Galina Nikitina.
Koos huvijuhi Riina Paartaluga hakkab tööruumi jagama teine huvijuht Larissa Plehova. Õpetajate tuba on senises kohas, sinna seatakse töölaudu juurde.
Algklasside majas on söökla jäänud sama suureks, vene koolist toodud sisustus on mahutatud olemasolevasse kööki.
Allkorrusel on endistest tööõpetuse klassidest tehtud vene õpilastele kaks klassiruumi. Õpetajate tuba kolitakse kõrval olnud väikesesse ruumi. Teisel korrusel on üks klass juures õpetajate toa arvelt ning klassiruumiks on muudetud ka mängutuba.
Loksa gümnaasiumis jätkavad direktori sõnul tööd kõik senised eesti kooli õpetajad, kokku on neid 27. Vene koolist tulevad üle 25 õpetajat. Koos teenindava personaliga hakkab kahe kooli baasil moodustatavas gümnaasiumis tööle 74 inimest. Õpilasi oodatakse kokku 368, eestikeelsesse 1. klassi peaks tulema 14 ja venekeelsesse 24 õpilast.
Loksa vene gümnaasiumi hoone aadressil Posti 27 on antud üle sihtasutusele Loksa Sport ning seal on avatud Loksa vabaaja- ja majutuskeskus. Uuest õppeaastast peaksid majja üle kolima judokad, kes saavad treeningute jaoks kasutada sealset spordisaali.