Loksa kooli kokkutulekul oli osalejaid üle 600

3287

Loksa kooli 145. sünnipäeva käis tähistamas registreerimisandmete järgi 587 inimest, lisaks kontsertaktusel olnud, kes end kirja ei pannud.

„See on rekordarv,“ kommenteeris kokkutuleku peakorraldaja, huvijuht Riina Paartalu, kes on õppinud koos kooli 27. lennuga. Enamik pidulistest olid endised õpilased, varasemaid töötajaid tuli 33.

Ta rõõmustas, et kokkutulek läks korda, oli neid, kes astusid ligi ja tänasid. Esmaspäevaks oli kool saanud ka mitu e-kirja, kus tänati meeldiva peo eest.

Loksa kooli algusaega loetakse 1867. aastast, kui Jakob Janter asutas talutares külakooli. Loksa koolimaja ehitati 1920. aastal, hiljem see põles ja taastati.
Praegu on hoones algklassid, söökla ning kokkutuleku puhul uutesse ruumidesse kolinud koduloonurk, milleks remonditi endise direktori Robert Adamsoni kunagine korter.

1952. aastani töötas kool põhikoolina, keskkooli esimene lend lõpetas 1955. aastal. Kuni 1974. aastani said Loksal keskkoolihariduse ka enamik Kuusalu kandi noortest, elati internaadis. Veel paarkümmend aastat tagasi käisid Loksal keskkoolis paljud Võsu ja Käsmu õpilased.

Alates 2010. aasta sügisest kannab kool Loksa gümnaasiumi nime, kuna liideti eesti ja vene kool, mis koliti eesti kooliga kokku.

Loksa keskkooli vilistlasi on koos tänavuste lõpetajatega, järjekorras 58. lennuga, 1950. Sel õppeaastal oli koolis 350 õpilast, 49 õpetajat ja 20 abitöötajat.

Uuest õppeaastast on kavas tööle võtta haridustehnoloog, kes aitaks juurutada õppeprotsessi infotehnoloogiat. Praeguseks on koolis neli interaktiivset tahvlit – bioloogia-geograafia, inglise-saksa keele ning eesti ja vene matemaatikaklassis. Matemaatikaõpetaja kasutab tundides kolme I-padi.

Direktor Õnnela Tedrekini sõnul tahetakse projektide abiraha toel muretseda koolile klassijagu I-pade, et teha õppeprotsessi noortele veelgi mitmekesisemaks.

Jumalateenistus ja aktus
Kokkutuleku päev, laupäev, 16. juuni algas kontsert-jumalateenistusega Loksa Maarja kirikus, kus teenis Loksa kooli 16. lennu vilistlane, Lääne praost, assessor Tiit Salumäe. Musitseerisid MTÜ Noored Talendid solistid.

Enne jumalateenistust viisid kooli töötajad Jakob Janteri ning viimase viie aasta jooksul manalateele läinud koolitöötajate kalmudele lilled ja süütasid küünlad. Jakob Janteri haua korrastas Eivolt Genergard, kes lihvis kivi, värvis raudristi ja vahetas liiva.

Laupäeva hommikul viis õpetajate ja endiste õpilaste esindus Metsakalmistul Robert Adamsoni ja ta abikaasa, õpetaja Ilme Adamsoni hauale pärja ning küünlad.

Aktus oli koolimaja õues. Esinesid Loksa gümnaasiumi ja Vihasoo lasteaia-algkooli mudilaskoorid ning rahvatantsijad Gerta Allemanni ja Elna Linkvisti juhendamisel. Üles astusid ka Loksa keskkooli ja muusikakooli vilistlased: naiskoor, keda juhendab Juule Laurend; akordionistide ansambel Erika Kasetalu eestvedamisel ning Loksa Tantsijad (juhendab Elna Linkvist) ja Kolga segarahvatantsurühm (juhendab Karin Soosalu), kus mõlemas tantsib Loksa kooli kunagisi õpilasi.

Kokkutulnuid tervitas Loksa gümnaasiumi direktor Õnnela Tedrekin, kes andis tänukirja 25 aastat ja kauem töötanud õpetajatele: Linda Aasrand on koolis õpetanud 42, Galina Nikitina 40, Valentina Markelova 39, Niina Russanova 35, Zoja Ivaniškina 33, Merike Moks 32, Margit Järve 30, Malle Krusell 29, Eve Jürgens ja Galina Sinjaja 28, Valvi Joaväli ja Reet Pärtel 27, Ljubov Karofeldt ja Irina Vodintseva 26, Jelena Mzervja ja Urve Toompuu 25 aastat.

Pikema kõnega tervitasid kooli Loksa linnapea Värner Lootsmann ja Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi. Õnnitlesid veel Kuusalu ja Kolga keskkoolide, Kehra gümnaasiumi ning Loksa muusikakooli direktorid, Loksa lasteaia ja kultuurikeskuse juhtkond. Vihasoo lasteaed-algkool saatis õnnitluskaardi.

Ansambel Vana Kooli Mehed ja Crazy Days
Õhtuse peo tarbeks olid kooliõue üles pandud suured telgid. Kuni ansambli Jahimehed tulekuni tantsitasid pidulisi vilistlaste ansamblid – Vana Kooli Mehed ehk Heiki Laur, Valdek Kilk, Tõnis Arvisto ja tema vennapoeg Madis Arvisto, Raul Jaanson ning Crazy Days, kus esinesid Aivar ja Viljar Niiholm.

Paljud vilistlased nimetasid kokkutuleku tõmbenumbriks Vana Kooli Meeste esinemist. Kiideti ka bändi Grazy Days häid rokilugusid. Ehkki mehed musitseerisid kooli ajal erinevates koosseisudes ja eri aegadel, on nende pillimängu järgi omal ajal palju tantsitud.

Tulla oli lubanud ka ansambel Bad Orange eesotsas Loksa koolis õppinud Kalmer Neidlaga, kuid pidi minema esinema mujale.

Võrk- ja jalgpall
Traditsiooniliselt olid kokkutuleku puhul pallimängud. Reedel osales Loksa rannas toimunud võrkpallivõistlustel 4 võistkonda. Võitis Viinistu ja Pärispea noorte võistkond.

Laupäeva hommikul oli rannajalgpall kolme võistkonnaga. Võitis Akadeemia – 52. lennu noormehed.