Loksa kool võitis 5. korda järjest spordimälumängu Bumerang

3939
Bumerangi finaali võitnud Mirjam SillajõE, Mart Tamm, Pent Paalberg ja Epp Paalberg ning õpetaja AARNE IDAVAIN.

Koolinoorte üle-eestilise spordimälumängu finaali esikoha sai taas Loksa tiim.

Reedel, 10. aprillil toimus Suuresta golfikeskuses Rae vallas koolinoorte üle-eestilise spordimälumängu Bumerang finaal, millele eelnesid maakondlikud ja piirkondlikud võistlused. Finaalis osales 15 võistkonda. Võistlejatele esitati 40 küsimust, lisaks tuli vastata veel 5 küsimusele, mis oli teinud Eesti Golfiliidu juht Marko Kaljuveer.
Napilt saavutas võidu Loksa gümnaasiumi võistkond: 12.a klassist Pent Paalberg, Mart Tamm ja Mirjam Sillajõe ning 9.a klassist Epp Paalberg. See on Loksa kooli võistkonnale viies järjestikune esikoht Bumerangi finaalis. Pent Paalberg on võidutiimis olnud kõik viis korda, Mart Tamm kolmel korral. Epp Paalberg ja Mirjam Sillajõe osalesid esmakordselt.
Kuni viimase küsimustevooruni juhtis Loksa võistkond finaalturniiril 1-2 punktiga. Hugo Treffneri gümnaasium sai viimase viie küsimusega 2 punkti rohkem ja seis võrdsustus. Võitja väljaselgitamiseks esitati neile lisaküsimus – nimetada minuti jooksul Eesti sportlasi, kes on saanud olümpiamängudelt kaks või rohkem medalit. Loksa noored nimetasid 10 sportlast, Hugo Treffneri kooli tiim loetles 9. Loksa võitis finaali 46 punktiga, Hugo Treffneri gümnaasiumil oli 45 ja August Kitzbergi nim gümnaasiumil 44 punkti.
Võiduvõistkonna auhind on 4 korra rühmatreening Suuresta golfikeskuses. Pärast mälumängufinaali said kõik selles osalenud esialgse golfitreeningu.
Võitjate autasustamisel küsisid korraldajad Pent Paalbergilt kui läbi aegade Bumerangi kõige edukamalt osalejalt, kuidas ta valmistub spordimälumänguks. Noormees vastas, et erilist ettevalmistust ei toimu, tuleb elada silmad lahti ja jälgida spordisündmusi.
Noored ütlesid, et valdkondade kaupa omavahel teemasid ära pole jaganud, kõik nad on spordihuvilised, jälgivad spordiuudiseid ja -sündmusi ning faktid jäetakse meelde.
Loksa võistkonna juhendaja on õpetaja Aarne Idavain.

Eelmine artikkelStreik jättis ENN KIRSMANI Amsterdami lennujaama ootama ja konverentsil esinemata