TV3 uudislõik Aruküla koolist käivitas sisejuurdluse

2241

Aruküla hoolekogu mõistis erakorralisel koosolekul hukka TV3 uudistesaate lõigu Aruküla põhikoolist, kus tekkis konflikt relva meenutava tulemasina tõttu.

Kolmapäeval ja neljapäeval, 8. ja 9. aprillil olid TV3 „Seitsmestes uudistes“ kaks lõiku Aruküla põhikoolist – saates kirjeldati, et 8. aprillil võttis 7. klassi õpilane kooli kaasa relvataolise eseme, tekitas sellega paanika ning direktor Avo Möls andis lapsele selle eest laksu vastu pead.
Sellele eelnenud uudislõigus räägiti, kuidas Aruküla põhikooli üks õpilastest oli telekanalile kõnelenud, et direktor olevat teda ning veel ühte õpilast löönud. See teleklipp on praeguseks TV3 lehelt kõrvaldatud. Juhtumis selgusele saamiseks käivitas Raasiku vallavalitsus kui koolipidaja 9. aprillil sisejuurdluse.
Aruküla põhikooli direktor Avo Möls sõnas, et enne sisejuurdluse lõppu ta meediaga ei suhtle, kuid rõhutas, et TV3 nähtut ei tasu uskuda, sest telekanal esitas kontrollimata valeinfot – telekanal on veast teadlik ning eemaldas esimese teleklipi oma kodulehelt. Direktor lubas juhtunut pikemalt selgitada pärast juurdluse lõppemist.
Aruküla põhikooli 7. klassi õpilase lapsevanem, kes oma nime avaldada ei soovinud, kirjeldas Sõnumitoojale, mida oma lapselt intsidendi kohta kuulis: „Välgumihkel oli lastel koolis kaasas ka juba varem. 9. aprillil ajalootunnis oli see ühe õpilase käes, ta mängis sellega tunni ajal laua all. Õpetaja märkas, palus mitu korda, et laps annaks välgumihkli ära. Kuna seda talle ei antud, pöördus ta direktori poole. Seejärel hakkas välgumihkel klassis käest kätte liikuma ning üks laps peitis selle kappi. Kui direktor ja sotsiaalpedagoog klassi jõudsid, küsis direktor mitmelt lapselt, kelle käes ja kus on tulemasin. Kui välgumihkli peitja oli välja selgitatud, käskis direktor selle talle anda ning sõnas, et vastasel juhul kutsub politsei. Paarikümne sekundi pärast võttis laps kapist tulemasina. Direktor võttis selle ühe käega vastu, teisega andis lapsele laksu vastu pead.”
Aruküla põhikooli hoolekogu esinaine Eerika Pentel kommenteeris, et hoolekogu sai erakorraliselt kokku pühapäeva, 12. aprilli õhtul: „Meie seisukoht on, et hoolekogu suhtub juhtunusse täie tõsidusega. Leiame, et intsidendile ei saa anda hinnangut kollases meedias avaldatu põhjal ning täpsed asjaolud selgitab sisejuurdlus. Hoolekogu toetab direktori soovi kaevata TV3 peale Pressinõukogusse, sest erapoolik kajastus kahjustas nii kooli kui valla mainet.”
Ta ütles, et juhtum paneb muutma kooli kodukorda: „Kodukorras on, et kooli ei tohi tuua nii relvi kui välgumihkleid, nüüd lisame juurde, et keelatud on ka relvataolised esemed. On selge, et lapsed käitusid valesti, kui relvataolise eseme kooli kaasa võtsid, ning sellist käitumist ei saa tolereerida.”
Vallavanem Raivo Uukkivi kommenteeris, et praegu pole mingit alust kleepida juhtumile silte: „Püstolisarnase eseme kooli toomine ja tunnis välja võtmine on väär, eriti silmas pidades hiljutisi traagilisi sündmusi Viljandis. Küsimustele, miks toodi, mis juhtus õpetaja ja õpilaste vahel või direktori ja õpilase vahel, meil veel täpseid vastuseid ei ole, seega on vara rääkida, kas tegu oli kooli kodukorra rikkumisega, provotseerimisega, vägivallatsemisega.”
Vallavanem loodab, et need küsimused saavad vastused pärast sisejuurdlust: „Kui kokkuvõtted on tehtud, saab anda juhtunule hinnangu koolipidaja seisukohalt ning astuda samme, mille abil tulevikus selliseid asju ei juhtuks. Emotsioonide pinnal otsuseid teha on väär, sama väär on emotsioone meedias võimendada.”

Eelmine artikkelLoksa kool võitis 5. korda järjest spordimälumängu Bumerang
Järgmine artikkelAnija valla noorsootöö ümarlauas kõneldi riskinoortest