Loksa ja Kolga noorkotkad- kodutütred luureretkel edukad

2216

Harju noorkotkaste ja kodutütarde 17. luureretk toimus 2.-4. mail Rae vallas.

Võistluse algus ja lõpp oli Peetris. Võisteldi traditsiooniliselt neljas võistlusklassis.  Loksalt osalesid viis võistkonda ja neli esindajat. Kolgast oli üks võistkond ning rühmajuhid Krista ja Aare Allik.  Kohale tulnud 22 neljaliikmelise võistkonna seas olid ka külalisvõistkonnad Pärnu-, Rapla- ja Viru malevast. Võistkonnad said raja kohta legendi, mille järgi seisis neil ees kahepäevane teekond „ekstremistide” valduses oleva Rae valla territooriumil.

Vanemad noored startisid „Punasele rajale”, mille pikkus oli üle 50 km ja  teekonnal varitses neid vastutegevus. Nooremad noorkotkad ja kodutütred suundusid „Sinisele rajale” pikkusega 15 km. Öösel tuli täita luureülesanne. Kuigi paljudel olid jalad villis ja pikast matkast valusad, olid kõik rõõmsad ja valmis järgmisel aastal taas osalema.

Võistluste tulemused. Nooremad kodutütred: 1. koht Haiba, 2. Staabi, 3. Kurtna.

Nooremad noorkotkad: 1. Loksa 1. (Andres Burov, Marko Metus, Pert Paesüld ja Kristo Peetermann), 2. Kurtna ja 3. Kolga (Hendrik Allik, Kenneth Lasse Vahtras, Argo Laurent, Bronek Riiberg).

Vanemad kodutütred: 1. koht Pärnu, 2. Loksa (Janett Treisalt, Helina Piibeleht, Hanna-Eliise Kiviberg, Kristi Tammemäe), 3. Rapla
Vanemad noorkotkad: 1. Jotos (võistkonnas poisid üle Harjumaa), 2. Viru ja 3. Loksa (Kristo Metus, Siim Aksel Amer, Marko Kurisoo, Märt Mägi).

Praeguseks ei ole järgmise aasta luureretke toimumiskohta paika pandud, tõenäoline on, et see retk võib taas meie kodukandis toimuda.

Eelmine artikkelAnija vallas oli traditsiooniline jüriööjooks
Järgmine artikkelSotsiaalministri sõnum Valkla Kodus: kogukonda tuleb kaasata