Loksa elanikke ehmatas öösel hinge matnud gaasilõhn

1160

Öösel vastu reedet levis Loksa katlamaja ümbruskonnas tugev gaasilõhn, kohale kutsuti päästeamet ja kiirabi.

Loksa päästekomando sai vastu reedet, 7. veebruari südaöö paiku kutse Nooruse 5 viiekorruselisse elumajja, kus üks naine kahtlustas, et tegu võib olla gaasilekkega. Kutse sai ka kiirabi. Päästjad selgitasid välja, et gaasileket majas polnud, tugev lõhn oli välisõhus. Kustkohast see täpselt tuli, ei selgunud. Uuriti ka lähedalasuvat katlamaja, kuid selle juures ei leitud midagi, mis oleks viidanud avariile. 

Kiirabi ei pidanud Nooruse 5 majas kellelegi abi osutama ja lahkus. Päästjad rääkisid Sõnumitoojale, et viibisid gaasilõhnases piirkonnas pool tundi, ning kui komandohoonesse tagasi suundusid, oli neil paha olla, ajas iiveldama.

Samal ajal jõudis Loksale buss spoonitehase töötajatega. Osad neist kirjeldasid samuti, et katlamaja ümbruse elumajade juures oli gaasilõhn talumatu, nad pidi midagi näo ette panema, et suuta edasi liikuda.

Naine, kes elab Tallinna 27 majas, mis on katlamaja piirkonnast natuke eemal, kõneles, et oli jätnud ööseks akna tuulutuse peale ning tal hakkas tuppa tunginud gaasist halb.

Loksa katlamaja kuulub OÜle Avoterm. Ettevõtte tootmisjuht Mati Sarap selgitas, et selline olukord tekkis seoses ilmastikuolude järsu muutusega: „Ilm soojenes kiiresti, oli tuulevaikne, õhurõhk langes. Sel ajal laaditi Loksal katlamaja juures autost mahutisse kütteõli. Selle protsessi juures lekivad mahutist gaasid, mis hajuvad õhku. Seekord langes gaas alla. Paraku lõhnab see kütteõli ebameel­di­valt. Avariid katlamajas ei olnud.“

Eelmine artikkelRaasiku lionsklubi osales võidukas mälumänguvõistkonnas.
Järgmine artikkelMistra-Autexi juht PRIIT TAMM õpetab Raasiku koolis majandust