Loksa dessant – mitut pidi sümboolne

1057

Kaitseminister Jaak Aaviksoo teatas Loksal kõnes, et dessant oli mõneti sümboolne. 8. jaanuaril 1919 toimus Vabadussõjas Eesti esimene dessant koos Soome kompaniiga just Loksa randa. Vabadussõjas osalesid ka Ameerika Ühendriigid.

Nõukogude ajast mäletavad kohalikud inimesed üht dessandimoodi õppust, mitmel korral katsetati Loksa rannas õhkpatjadel aluseid. Seega on dessandid toimunud Loksal esimese ja nüüd ka teise EV ajal ning samuti nõukogude perioodil. 

ETV Aktuaalse Kaamera reporteri küsimusele, kas NATOl on plaanid meie kaitseks, vastas kaitseminister teisipäeval, et on olemas plaanid ning harjutused nende jaoks, Loksal toimunu oli üks neist.

Sümboolne on ka dessandi läbiviimisaeg – tuleval kolmapäeval tähistame võidupüha. Kahel viimasel nädalal toimunu on pannud päris paljusid Kuusalu valla ja ka Loksa inimesitaas mõtlema meie vabadusest, selle püsimisest ja kaitsmisest – nii võis aru saada omavahelistest vestlustest. Paljud kinnitasid, et meie poisid peavad olema patrioodid ja minema aega teenima kaitseväkke. Kui sedasi arvavad ka noored ise, on nähtu läinud asja ette.

Eelmine artikkelLeiti suurtükimürsk
Järgmine artikkelKuusalu Autobaasi VOLVO-buss läbis 1000 kilomeetrit