Loksa 450 elanikku kutsuvad linnavalitsuse miitingule

797

 

Rahvakoosoleku toimumisajaks on määratud neljapäev, 26. juuli kell 12.

Loksa linnavalitsus, -volikogu ja OÜ Loksa Haljastus on saanud 450 allkirjaga kutse, milles on teatatud, et linnaelanikud ei nõustu vee- ja kanalisatsioonihinna 48,7protsendilise tõusuga. Kuna konkurentsiamet on uued hinnad kehtestanud vastavalt linnavalitsuse ja OÜ Loksa Haljastus ettekirjutusele, tahetakse kohtuda linna vastava ala juhtidega ning neil palutakse põhjendada kõrget hinnatõusu.

Veel on kutses nimetatud kuus teemat, mille kohta soovitakse samuti selgitust: linnavalitsuse töötajate töökoormuse ja kõrgete palkade osas, sihtasutuse Loksa Kultuur ja sotsiaalkeskuse töömahu kohta, pesemisvõimalustest 25. juunist kuni 15. augustini, noorte vaba aja sisustamisest suvevaheajal, heakorrast linnas, sauna taastamisest.

Kutse edastas linnavalitsusse Ilmi Ternovskaja. Kutse koosolekule saadeti ka konkurentsi­ametile ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile. Selles on selgitatud, et Loksa linnas on keskkütte hind väga kõrge, OÜ Avoterm tõstis tänavu alates jaanuarist kütte megavati hinda iga kuu, jaanuaris-veebruaris maksis 1 ruutmeetri kütmine 2,34-3,12 eurot.

Ka on kirjeldatud, kuidas vee- ja kanalisatsiooni hinda tõstetakse. Liitumistasu individuaal- ja väikestes majades veega on 1200 eurot ning kanalisatsiooniga 1100 eurot.

„Linnas on 2980 elanikku, neist pensionäre umbes 800, palju töötuid. Korteriühistud ei suuda maksta võlglaste arveid. Vee- ja kanalisatsiooni hinnatõusu vastu andis allkirja 10 protsenti elanikest,“ on ametile ja ministeeriumile edastatud kutses.

 

Eelmine artikkelPärispea merepeo paadirallil osales 6 isetehtud alust
Järgmine artikkelPäike meelitas Aruküla kohvikutepäevale rohkelt huvilisi