LEO SIEMANN Kuusalust – leiutajate abimees ja golfiturniiri võitja

3079

Kuusalu valla ühest vanimast, Tülivere talust, pärit LEO SIEMANN peab Jõelähtme golfirada Eesti parimaks.

Kuusalu keskkooli vilistlane, 12 aastat Inglismaal elanud ja õppinud Leo Siemann kolis poolteist aastat tagasi kodukanti elama ja tööle ning jätkas ka oma lemmikspordialaga – golfimänguga. Ta emapoolsed vanaisa-vanaema on Tülivere talus elanud Johannes ja Ada Jäetma. Praegu elab samas kohas onu Peeter Jäetma.

Ametlikult on Leo Siemanni elukohaks registreeritud Kuusalu vallas Kiiu alevik.

Möödunud suvel võitis ta Otepääl toimunud Sirel&Partners Golf Open 2012 võistlustel esikoha klassis hcp 24-36. Selles grupis osales kokku 22 golfimängijat.

„Uurisin ja tundub, et olen endalegi üllatuseks ilmselt esimene Kuusalu valla elanik, kes tulnud Eesti mainekal golfiturniiril karikavõitjaks,“ kommenteerib Leo Siemann.

„Muidu olen aga pigem pühapäevamängija. Kuusalus on veel üks tubli golfar – Janno Tammekivi, kes töötab Jõelähtme golfiklubis caddiemasterina. Jõelähtme väljak on Eesti atraktiivseim. Viimase seitsme aasta lõikes on seal toimunud rohkem nimekaid turniire kui Niitväljal 20 aastaga. Jõelähtme on arvatud ka PGA Euroopa saja parima golfiväljaku hulka. Kasvanud on välismängijate huvi sealse mereringi vastu just tänu mitmekesisele looduslikule kooslusele ja klubi arengule. Nüüd kavandatakse sinna uut investeeringut – golfiküla, mis annab veelgi Jõelähtme väljakule kaalu juurde.“

Ta kutsub kodukandi rahvast üles tegelema golfiga ning kummutab väärarusaama, nagu oleks see vaid väga jõukate inimeste hobi: „Oleneb sellest, kui kalliks sa enda jaoks need ostud teed. Vajaliku golfivarustuse saab talvisel ajal muretseda 300-400 euroga mõnest golfipoest. Alustamiseks ei pea just olema kõige kallimad vahendid ega riietus. Jalgratas maksab umbes sama palju või rohkemgi.“

Ta lisab, et paljud alustavad Green Cardi kursuse ja poole setiga ehk 7-9 kepiga kotis, lisaks mõned pallid, särk, püksid, müts, kinnas ning kingad, mille asemel võivad olla ka hea gripiga tossud. Jõelähtmel tuleb tasuda mereringi ehk Green fee kasutamise eest 79 eurot kord, tavalistel radadel on see poole odavam. Samas pääseb Rakvere lähedal asuvale Ojasaare golfirajale ka 10 euroga.

Leo Siemann jutustab enda kohta, et alustas golfiõpinguid seitse aastat tagasi Lõuna-Inglismaal, seal on golf paljude keskklassi esindajate huviala.

„Võttis aega ligi aasta. Esialgu hoidsin golfikeppi valesti, sain koolitust, hakkasin harjutama. Kui kodumaale tagasi tulin, hakkasin Jõelähtmel mängimas käima koos sõber Raul Valgistega.“

Golfimängu kohta sõnab karikavõitja, et see aitab ennetada südamehaigusi, luua häid kontakte nii äri- kui ka eraelus: „Golf on samavõrd sotsiaalne kui  füüsiline spordiala. Nelja tunniga tehakse keskmiselt sada lööki, käiakse läbi 6-8 kilomeetrit. Pluss emotsioonid – ilusad loodusvaated, vaimne tasakaal. Golfi ei saa teha täie füüsilise jõuga, siis eksid. Oluline on ka lõdvestusfaktor, niiöelda relax-seisund. See kõik on suurepärane puhkus. Kuni käsi liigub ja jalg tatsub, mängin golfi. Eesti golfiliidu kalendris on hooajal üle 50 võistluse, lisaks rahvusvahelised turniirid.“

Leo Siemann koostab Eesti golfiuudiseid inglise keeles aadressil www.estgolf.com. Kel huvi, soovitab tutvuda.

Spordimassöör ja leiutaja
Oma Inglismaa-elu kohta kõneleb ta nii: „Õppisin Lõuna-Devoni kolledžis spordimassööriks, töötasin Inglismaal, võtsin naise, asutasin firma. Kuna tunnen leiutamise vastu huvi, tegeleb mu firma 7D OÜ leiutajate nõustamisega nii Eestis kui ka välismaal. Pakun konsultatsioone leiutise registreerimise osas, kontakte ja nõuannet prototüübi valmistamisel, soovitusi müügistrateegia kujundamisel, reklaami oma kodulehel Eesti Leiutaja ja võimalust ka näitustele jõuda, kui selleks on käes paras aeg.“

Ta nendib, et näiteks Rootsis, Soomes, Inglismaal, Šveitsis, Jaapanis, Lõuna-Koreas, USAs ja Hiinas pööratakse leiutajatele aktiivselt tähelepanu, kuid paljudes riikides maailmas ei taheta sellega tegeleda. Samas aga aitavad leiutised elul ja majandusel edasi areneda.

Spordimassaažiga tegeleb ta jätkuvalt, kuigi nimetab seda pigem lisatööks. Leo Siemann on olnud abiks Austraalia olümpiakoondise purjetajatele ning aidanud ka Eesti mägiratturil Arne Flinkil kullamedalile jõuda. Viimane profisportlane, kes möödunud kuul massaažilaual käis, on F3 Euroopa meister.

Kuna hiinlannast abikaasa ei ole avaldanud soovi Eestisse elama asuda, temaga koos on Inglismaal ka 5aastane tütar Lotte, ei oska Leo Siemann öelda, kas jääb Eestisse pikemaks ajaks või mitte. Ta sõnab, et oluline ei ole töö- ega ööbimiskoht, vaid see, kuhu ta on end elanikuna registreerinud ja kus on juured – selles mõttes peab ta ennast eelkõige Kuusalu valla inimeseks.

Eelmine artikkelTahmapõleng Kursi külas
Järgmine artikkelMustjõel tuleb meeleavaldus lageraie vastu