Lauritsanädalal esitletakse plaati Kuusalu regilauludega

629

Lauritsapidustustega tähistatakse ka rahvamaja sünnipäeva.

Rahvamaja hoone 105. aasta­päeva puhul korraldab Veljo Tormise Kultuuriselts 7. ja 8. augustil rahvamaja värvimise talgud.

„Praegu on talgutele registreerunuid 19, vaja on vähemalt 30-35 inimest. Kõik on teretulnud, hea kui neljapäeval ja reedel helistataks ette,” sõnas seltsi tegevjuht Maarika Rohi.

Lauritsanädala üritusi korraldavad koos Veljo Tormise Kultuuriselts ning EELK Kuusalu Laurentsiuse kogudus.

Lauritsanädala pidustused algavad 10. augustil jumalateenistusega Kuusalu kirikus. Plaanis on tegevused pastoraadis ja kirikuaias. 13. augustil tuleb kirikus kontsert.

14. augustil esitletakse plaati „Vanad viisid uuel häälel“. Plaadi annab välja Veljo Tormise Kultuuriselts, sellel on valik regilaule Kuusalu kihelkonnast. Neid esitavad Kolga-Kuusalu kammerkoor, Kuusalu keskkooli noortekoor, Kuusalu keskkooli tütarlasteansambel ning suur hulk eeslauljaid, nende seas Veljo Tormis ja Taavi Esko.

„Kuulasime vanu Kuusalu regilaule Eesti Rahvaluule arhiivist ning proovime neid laulda nagu vanasti lauldi. Plaadi mõte on tuua need lood arhiivist inimesteni,” jutustas plaadi üks kokkupanija Triin Jõeleht.

14. augustil saab külastada rahvamajas üles pandud näitust rahvamaja ajaloost ning seal tegutsevate taidlusringide tegevusest.

„Tahame välja panna ka esemeid – esinemiskostüüme, tänukirju jm – et näitus poleks pildi- ja tekstikeskne. Taidlusringid on sellele üleskutsele hästi reageerinud ja praegu otsitakse asju,” rääkis Melika Kindel Veljo Tormise Kultuuriseltsist.

Laupäeva õhtul esinevad Lahemaa Rahwamuusikud. Pühapäeval, 15. augustil on kirikus jumalateenistus, kiriku aias laat ja lauritsapäeva-teemaline näidend. Õhtu lõppeb traditsioonilise lauritsajooksuga.

Eelmine artikkelKümmekond puud Kehra sõiduteel
Järgmine artikkelKõrveaial avati VELJO TORMISE büstiga skulptuuriansambel