„Lauritsa lubaduse“ piletimüügi elavdamiseks valmis video

1334

Kuna muusikalise suurvormi „Lauritsa lubadus“ pileteid on Viinistule müüdud alla 20, valmistasid korraldajad video, mida jagatakse internetis.

ALEKSANDER SKOLIMOWSKI „Lauritsa lubaduse” videos.
ALEKSANDER SKOLIMOWSKI „Lauritsa lubaduse” videos.

Möödunud nädalal hakati sotsiaalmeedias jagama videot „Lauritsa lubadus Viinistu katlamajas“. Näitlejad, tantsijad ning lavastusmeeskonna liikmed kutsuvad rahvast 7. ja 8. augustil Viinistule, et nad näeksid eelmisel suvel esietendunud suurvormi. Poole video pealt meeleolu muutub, kutsujad on õnnetud ja tõdevad, et müüdud on vaid 18 piletit ning paluvad, et rahvas  tuleks lavastust vaatama.
Video tegid lavastuses Manatarka mängiv Rasmus Merivoo, kunstnik Kristin Kalamees ning näitleja Mikk Nurga. Esmaspäevase seisuga oli videot Youtube’is vaadatud ligi 1000 korda ning Veljo Tormise Kultuuriseltsi juhatuse esimees Ulvi Rand ütles, et reklaamigurude hinnangul on see päris hea saavutus.
Ta ütles, et kuna piletimüük oli nigel, tuli midagi välja mõelda ning video filmiti ühe õhtuga: „Tahtsime, et rahvas ei jääks ilma nii heast asjast. Eelmisel suvel käis lavastust vaatamas kultuuriminister Urve Tiidus, kes hilisemas sõnavõtus märkis, et „Lauritsa lubadus“ kuulub tema suve kolme parima kultuurisündmuse hulka.“
Tiina-Maria osatäitja Riina Maidre ütleb videos, et möödunud aastal valmis Kuusalus midagi enneolematut: „Täiesti normaalsed inimesed tegid erilise lavastuse „Lauritsa lubadus“.”
Produtsent Aleksander Skolimowski täiendab: „Ja see tuli meil väga hästi välja!“
Jätkab lavastaja Saima Kallionsivu: „Kuna me tõesti tahtsime, et ka teie seda näeksite, tegime kõik selleks, et „Lauritsa lubadus“ tuleks lavale ka sel aastal. Etendame seda seekord Viinistu katlamajas, kus on olnud nii palju head teatrit ning see on meile suur au.“
Seejärelpaluvad nad, et huvilised üle Eesti tuleksid etendust vaatama.
Etendustele kehtivad soodushinnad – kuigi pilet on 15 eurot, lastakse vaatama ka 14 euro eest. Kes tulevad kümnekesi, maksavad pileti eest 10 eurot, 9liikmelisele seltskonnale on hind 9 eurot. Hinna sees on loeng, professorid Marju Kõivupuu ning Juhan Maiste kõnelevad pühakute kultusest Eesti pärimustes.
Ulvi Rand rõhutas, et mõlemad etendused kindlasti toimuvad.
Alates teisipäevast, 4. augustist on „Lauritsa lubaduse“ tegijad Viinistul proovi tegemas, lava ehitamine on alanud: „Eelmisel aastal mängiti „Lauritsa lubadust“ Kuusalu kiriku hoovis, seekord Viinistu katlamajas ning seetõttu näeb etendus välja veidi teistsugune, tasub kindlasti tulla ka nendel, kes on lavastust juba näinud.“
Publikule Kuusalust eraldi teatribussi käima ei panda, küll aga tuleb Tallinnast Viinistule Looduse Omnibussi seltskond, kellelt võib paluda, et nad ka Kuusalus peatuksid.
Ulvi Rand märkis, et esinejatele on orkestribuss ning kellel tõesti transpordiga suur häda käes, saab paluda end ka selle bussi peale mahutada.