KELLI PÕLENDIK
Sõuteater Põrgokõsõ mängis etendust „Juula uus elu“, uued Jürka-Juula jäid seekord valimata.
1. augustil tähistati Kehras 18. korda Põrgupõhja päeva. Kui hommikupoolikul sadas vihma, siis peo alguseks oli ilm päikesepaisteline ning kohale tulnud mõnikümmend inimest.
Põrgupõhja üks oodatumaid üritusi, traditsiooniks kujunenud Jürka ja Juula valimine toimus seekord aga teisiti. Linnaelanike asemel valiti tiitlit kandma Jürka ja Juula ise, keda kehastasid Annely Pakkane ja Aire Martsepp. Korraldaja Silva Laupa sõnul tehti nii seetõttu, et sobivatest kandidaatidest on puudus ning inimesed, kellele tiitleid pakuti, kas ei saanud või ei tahtnud osaleda.
Ürituse avas kõnega peakorraldaja Silva Laupa ning lipu heiskasid eelmisel aastal Jürkaks ja Juulaks valitud Helmi ja Mati Vilepill. Samuti korraldati traditsiooniline vanimate linnaosa elanike tänamine. Eakaimad olid seekord 92aastased Erika Püvi ja Meinhard Kingsepp. Kõik eakad said lille, šokolaadi ning tänukaardi.
Seejärel astusid lavale Põrgupõhja noorimad elanikud, kes võtsid osa kostüümikonkursist „Tegelane multifilmist“. Näha sai printsess Tuhkatriinut, Mašat ja karu, Pipi Pikksukka sõpra Annikat. Noorim osaleja oli Mašat kehastanud 7kuune Loona Amiile Neio ning konkursi võitsid 8aastased Carmen-Maria Roosi ning Ethel Tõevälja, kes esitasid mustaks ja valgeks koeraks kostümeerituna tantsu.
Toimus ka kokanduskonkurss teemal „Sõbrale külla“, kus osalesid 4 kodukokka, võitjaks krooniti Sirje Voolmaa. Päevase kultuuriprogrammi avas nukuteater Kehra Nukk koosseisus Sirje Põlendik ja Kelli Põlendik, kes mängisid nukuetendust „Punamütsike“. Veel esinesid line-tantsu trupp Kantriroosid, kõhutantsija Liis Rosenberg ning laulsid õed Kaasikud, keda saatis klahvpillidel Rein Kaasik.
Argo Kauge orienteerumis-klubist Põrgupõhja korraldas maastikumängu, kus osalejad pidid üles leidma Põrgupõhja tänavatele peidetud punktid. Võitjateks tulid kavalat tiimitööd näidanud Wilmar Pakkane ja Eerik Sutermäe, kes said auhinnaks suure arbuusi.
Toimus ka saapaviske võistlus, mille võitis meeste arvestuses Margus Roosi ning naiste seas tuli võitjaks Laura Aasalaid. Võistlusprogrammile pani punkti õllejoomisvõistlus „Vanapagana suutäis“, mida juhtis Sergei Belinko. Parimaks õllejoojaks kuulutati Ivar Neio.
Seejärel toimus oksjon, kus müüdi maha kringel, üllatuskastid ning kokanduskonkursil osalenud suupisted.
Ivar Neio rääkis oksjoni korraldamise ajal naljatades, et kokanduskonkursil oli osalejaid 4000 ning seega on müügiks olevad suupisted väga eksklusiivne ja maitsev kraam. Kõige kallimalt müüdi seekord maha üks kahest üllatuskastist, mis läks uuele omanikule maksma 50 eurot.
Uue atraktsioonina oli lastel võimalik osaleda kahes õpitoas. Meelika Mäeorg õpetas 6liikmelistele gruppidele õhupalliloomade meisterdamist ning Nelli Restovi juures sai teha pannkooke. Pannkooke oli igaühel võimalik ka söömiseks osta ning Nelli Restovi sõnul läksid need rahvale üllatavalt hästi peale. Toitlustamisega tegeles 1catering, kohal olid ka õhumüüjad ning MTÜ Põrguvärk õnneloos, mille piletite müügist saadud tulu läks ürituse korraldamise katteks.
Õhtul esines paarisajale pealtvaatajale sõuteater Põrgokõsõ etendusega „Juula uus elu“, mille autor on Silva Laupa. Etenduses leidis Juula endale uue sõbranna Birgiti, kellega koos hakati propageerima tervislikke eluviise – käidi jõusaalis, sõideti rattaga ning söödi vaid taimetoitu. Kõik see ei meeldinud aga Jürkale, kes haudus plaane normaalse pereelu tagasi saamiseks. Jõusaalis kohtusid Juula ja Birgit treeneriga, kes meelitas neid vastavatud varieteesse, tutvustades varieteetantsu kui uut intensiivset treeningut. Varietees esinesid külalistele kankaanitantsijad ning naisteks riietatud mehed ning lõpuks tuli välja, et varietee oli ära ostnud Jürka. Jürka ilmus lavale sületäie lilledega Juulale ning pidas maha emotsionaalse kõne kus rääkis, et armastab Juulat sellisena, nagu ta on ning õhtu lõppes õnnelikult.