Liikumispuudega ja kõnevõimetu kunstnik esitas näituse avakõne simulaatori abil.
Mella autoportree ja MEELIS LUKS koos ema AIMEGA Kuusalu rahvamajas. Kunstniku ratastool on varustatud arvutiga, selle abil ta esitas kõne ning filmis toimunut.
Möödunud neljapäeval, 24. aprillil avati Kuusalu rahvamajas toimunud tööhõivereformi seminari lõunapausil varvastega maaliva Meelis Luksi ehk kunstnikunimega Mella piltide näitus. See jääb rahvamajja kuni 13. maini.
Mella liikumiskeskus ajus sai kannatada vastsündinuna sügaval stagnatsiooniajal 46 aastat tagasi, kui reesuskonflikti tõttu tuli veri vahetada, aga seda tehti liig hilja.
Ta on õppinud kõike tegema varvastega, palju töötab arvutiga, koostab veebilehti. Ülemaailmse suu ja jalaga maalivate kunstnike assotsiatsiooni liikmena saadab oma maalid Šveitsi, kus neid pannakse näitustele, kasutatakse kaartide ja teiste trükiste tegemiseks. Mella piltide näitusi on aastate jooksul olnud kümneid ka mitmel pool Eestis.
Meelis Luks elab koos vanematega Raplamaal Kaius. Isa Jaanus Luksi poolt on ta juurtega Kuusalu vallast. Vanavanaisa Jakob Luks elas Parksi külas, tal oli 7 last, neist kaks poega. Valter Luks oli Meelis Luksi vanaisa. Vanaonu Oldi Luks elas Kõnnus.
Kunstnik Mella mõtetega enda elust, tema ettevõtmiste ja maalidega saab tutvuda kodulehel www.mella.ee.
„Pole mõtet oma füüsilise keha mittetäiuslikkuse pärast halada ja kurta. See ei tee asja paremaks, vaid pigem pahemaks. Elu on kordumatu ja seda virisemisele kulutada pole sugugi mõistlik,“ kirjutab Mella veebilehel.
Aprilli alguses ilmus Mellast pikem lugu Maalehes. Temast oli detsembris 2011 pikem saatelõik Pealtnägijas.