Lahemaa Mereklubi viikingipaat sai nimeks Siug

2114
Lahemaa Mereklubi eestvedajad JANNO LAENDE ja RAIDO RUSE, viikingipaat Siug ning meister ANTI KREEM. Foto Ingeldrin Aug.

Hooandja toel ehitatud viikingipaat lasti pidulikult Kahala järvele.

Lahemaa Mereklubi kutsus pühapäeval, 13. septembril Kahala järve äärde Hiie tallu paadiehituse õpitoas osalenud ja toetajad, kes tegid heategevusportaalis Hooandja annetuse viikingipaadi ehitamiseks. Suvel Käsmus meremuuseumi laevaehitusplatsil tehtud paat sai Hiie talus nime ja lasti vette viikingite traditsioonide järgi.
Lahemaa Mereklubi juht Raido Ruse: „Kui tõrvasime Hiie talu kuuris paati, jõudsime jutu käigus nimeni Siug. Hiie talu peremees Peep Konton voolis paadile käilakujuna ussi pea ja ahtrisse ussi saba. Nagu Hooandjas lubati, on annetajate nimed kantud paadile ruunikirjas. Annetajaid oli 69, neist eraisikuid 61, Hiie tallu tulid neist umbes 40 koos peredega.“
Enne viikingipaadi vettelaskmist lõi paadimeister Anti Kreem šamaanitrummi ning kohalolnud pritsisid paadile järvevett, ütlesid valjusti või vaikselt oma soovi. Lõpuks korrati koos, et saagu paadi nimeks Siug.
Järvel olid Lahemaa Mere­klubi purjekas Roberta ja Hiie talu paadid, millega enamik pidulistest käis uut paati saatmas.
Viikingipaat on 3,5 meetri pikkune Norra paadi Oselvar vähendatud koopia. Paati mahuvad kaks last või üks täiskasvanu.
Raido Ruse sõnul on paat väike, madalama pardaosaga ning sobib ideaalselt Kahala järve veele. Lahemaa Mereklubi plaanib Kuusalus käima panna noorte merendusalase huvialaringi, mille raames hakata viikingipaadiga purjetama Kahala järvel.
Hooandja abil koguti viikingipaadi tegemiseks 3847 eurot.

Eelmine artikkelKuusalu valla piimatootjad käisid Toompeal meeleavaldusel
Järgmine artikkelJAANUS KALLASTE Kasispealt lõpetas Järvejooksude sarja 3. kohaga