Kuusalus oli liikumispuudega inimeste heitealade võistlus

1024

Laupäeval, 5. septembril selgitati Kuusalu staadionil liikumispuudega inimeste heitealade karikasarja üldvõitjad.

Karikasari koosnes kolmest etapist, millest esimene toimus juunis Jõgeval, teine augustis Viljandis ning nüüd kolmas Kuusalus. Kohal oli 50 võistlejat.

Eraldi arvestust peeti meestele ja naistele, kuus erinevat klassi heitealades ning lisaks ratastooli pikamaadistantsi sõitjatele. Kokku jagati välja 100 karikat – võisteldi odaviskes, kettaheites, kuulitõukes ja ratastoolisõidus (3000 m naised ja 5000 m mehed). Lisaks toimus Kuusalu etapil ka 100 m jooks nii naistele kui meestele.

Ida-Harjumaa Invaühingu sportlaste parimad tulemused võistluste 3 etapi üldkokkuvõttes: Kairi Rohtmets võitis kolmanda koha naiste arvestuses ratastooli sõidus. Agnes Valgiste võitis heitealades I koha nii kuulitõukes (30 punkti) kui kettaheites (36 punkti)  ja III koha odaviskes (23 p).

Ain  Villau võitis I koha kettaheites (34 punkti), II koha nii odaviskes (30 punkti) kui kuulitõukes (28 punkti). Egert Jõesaar II koha nii kettaheites kui odaviskes. Aivo Jõesaar III koha kettaheites (24 p). Egert Jõesaare 100 m jooksuaeg oli 15,3 sekundit. Talle järgnes Aivo Jõesaar lõppajaga 15,7 sekundit. Ain Villau saavutas 5000 m ratastoolisõidus kolme võistluse tulemusena 20 punktiga II koha.