Kehralane ALLAN VAUPERE võitis Saaremaal ja Saugas

849

Nädalavahetusel olid Eestis taas mitu koroonavõistlust, neist edetabeliarvestusse läinud toimusid Saaremaal Laimjalas ning Pärnumaal Saugal.

Saaremaal haaras algusest peale juhtohjad Allan Vaupere (Kehra KMK), kes kogus juba 4 vooru järel 16 punkti ning oli järgnevate ees 3-punktilises eduseisus. Ehkki 9 vooru mängitava võistluse viimase vooru eel ei olnud medalikohad selged, piisas Allan Vauperel Kuldse kepi ka 1:3 kaotusest võitmiseks. Lõpuspurdiga võitis hõbedase kepi tiitli mullune võitja Janek Jaškov (Peningi KMK) 24 punktiga.

23 punkti kogunud võistlejate paremusjärjestuse määras koefitsient; 3. koht Urmas Mererand (Tirts), 4. Guido Trees (Peningi KMK), 5. Kaupo Helm-Rosin (Kehra KMK) ja 6. alles noorteklassi kuuluv kohalik neiu Kätriin Rei (Saare Mäng).

Pühapäeval võisteldi Pärnumaal Saugas ning hoolimata nigelast stardist jõudis tugevas konkurentsis taas võitjaks Allan Vaupere. Teise koha võitis Eesti koroonamänguliidu president Heino Merilaine, kolmas oli Guido Trees.

Järgmisel nädalavahetusel toimub Raasiku rahvamajas juba X karikavõistlus, mis erineb teistest Eesti võistlustest kasutatava olümpiasüsteemi ning võistlejate tabelisse paigutamisega. Seetõttu on võistlejatel vaja kohal olla 9.30ks, võistlus algab 10. Täiskasvanute osalustasu on 30 krooni, noormängijatel (sündinud 1992 ja hiljem) 10 krooni. Võistlusel on välja pandud eriauhinnad noorimatele ja Raasiku valla parimatele.

Eelmine artikkelAlaveres tungiti kallale
Järgmine artikkelAruküla põhikooli ehitusel peeti sarikapidu