Kuusalus avati käsitöötuba

5461
Käsitöömeister VIRGE MARNAT ja tema kunstiande ning -huviga poeg KARL JACO. Käsitöötoas aitab ema ka poeg Jan Eric.

„Teen seda, mida armastan ja armastan seda, mida teen – see on minu moto,“ ütleb käsitöötoa perenaine
VIRGE MARNAT.

Kuusalu Kännulille pood on nüüd saanud laienduse – müügisaalist läheb uks edasi käsitöötuppa, kus toimetab lillepoe omaniku Viive Marnati tütar Virge Marnat koos oma õe Virje Valdnaga. Seni müüdi endatehtut lillepoes, alates 1. oktoobrist on avatud ateljee-pood.
Virge Marnat jutustab, et mõni aeg tagasi kohvikuna kasutuses olnud toad seisid tühjalt, vahepeal oli seal lillepoe täiendav müügisaal. Kuna maja teisel korrusel on ema toad, tuleb talvel kogu allkorrust kütta. Vabaks jäänud ruumi kasutasid Hirvli ja Sigula küla inimesed kolmapäeviti bussi ootamise kohana, kui Kuusalus jõuti asjatoimetused kiiresti tehtud ja tagasisõiduni jäi aega.
Käsitöötoas pakub perenaine ootajatele teed või kohvi, annab võimaluse kohapeal olevatest materjalidest midagi oma kätega valmis teha ning  kinnitab, kui soovitakse, võib ka juhendada. Tal on Luua Metsanduskoolist maastikuarhitekti ja aiakujundaja diplom. Käsitööoskusi on õppinud mitmesugustel kursustel. Ta nimetab heaks õpetajaks ka  Youtube`i.
Ta jutustab, et avamispäeval oli uudistajaid palju: „Tundub, et emadel-vanaemadel on vaja aeg­-ajalt kodust välja saada, rahvas käis uurimas ja õnnitlemas. Remontisime ja kujundasime koos elukaaslasega käsitöötoa nii, et siin on ka laste mängunurk, käsitööga tegelemiseks eraldi tuba suure lauaga ning väljapanekuks väike saal. Remondi- ja sisustusmaterjalide puhul on suuresti tegu taaskasutusega, siin on euroaluseid, vanu kaste, praakparketti ja palju muud sellist. Seinamaali tegin ise, ka tualettruumi püüdsin teha meeleoluka.“
Kuna kohalikud inimesed teavad, et kasutab meisterdamisel kõikvõimalikke asju, tuuakse talle nii vanu kingakarpe, tapeete kui ka muid vidinaid. Tellimustöödes on tal sageli Kuusalu rahvariiete mustrid. Seniseks huvitavamaks tellimuseks peab ühe turismitalu uste kujundamist eri kihelkondade rahvariidemotiividega.
Kuusalu käsitöötoas on müügil Valkla Kodu klientide käsitöö ja keraamika. Virge Marnat ütleb, et nendele juurdehindlust ei lisa, hinna määrab hooldekodu ja kogu see raha läheb Valkla Kodule.
Edaspidi on plaanis hakata käsitöötoas korraldama kursuseid. Lähiajal on tulekul belgia peitpiste köitmise  kursus, juhendab Virge Marnat.  Maalikunstnik Olav Rattassepp hakkab alates novembrist läbi viima maalikursust.
Iga kuu esimesel teisipäeval tuleb vaba õhtu – kõik on oodatud koos oma poolelioleva käsitööga üheskoos juttu ajama ja edasisi plaane pidama. Ruume saab tema sõnul hakata kasutama ka Kuusalu noorte naiste asutatud MTÜ Koostegemise Rõõm, mille kokkusaamised olid varem Kuusalu rahvamajas, viimasel ajal pole tegutsetud.
Virge Marnat: „Päris nullpäevi seni ei ole uues käsitööpoes olnud, midagi on ikka ostetud. Mu sõbrannal on Soomes käsitööpood, aga seal on inimeste elujärg teine, temal läheb hästi, ostetakse ja tellitakse palju. Avapäeval sooviti, et meie pood ikka püsima jääks. Näis, mis tulevik toob.“

Eelmine artikkelRaasiku kiriku ehituse lugu sai kaante vahele
Järgmine artikkelHC Kehra alustas Eesti karikavõistlusi võiduga