Kuusalurahva Teater sai Harju festivalil laureaadi tiitli

1442
„Nunnad“ ja kinni võetud muusik lavastuses „Teise mehe pea“: TERJE MULTER, JOONAS PÜRG ja ELVI REINVALD.

Kuusalu trupp osales Kosel toimunud harrastusteatrite festivalil lavastusega „Teise mehe pea“.

Festival oli Kose kultuurikeskuses kahel päeval, laupäeval-pühapäeval, 29. ja 30. oktoobril. Osalesid 8 teatritruppi, Ida-Harjust Kuusalurahva  Teater,  Viimsi  Muusikaliteater, Jõelähtme vallast Neeme Teater  ja  Jõelähtme  LavaGrupp.
Zürii koosseisus Kristiina Oomer, Mehis Pihla ja Ivo Eensalu andsid välja kümme auhinda, nende seas kolm laureaadi tiitlit. Ühe neist sai Kuusalurahva Teater lavastusega „Teise mehe pea“, mille esietendus oli 2014. aastal.
Kiideti Kuusalu trupi head valikut – „Teise mehe pea“ on komöödia, aga mitte situatsioonikomöödia, vaid tõsine tekstikomöödia, mida tuleb mõttega jälgida.
Kuusalurahva Teatri mänedžer ja üks peaosatäitja Enn Kirsman kommenteeris, et Kuusalu trupi lavastus oli ajaliselt konkursi kõige pikem,  kuid  žürii  liikmed  kinnitasid,  et  neil  ei  olnud  kordagi igav.
„Nad olla kartnud pisut, et äkki vaheaeg võtab me hoogu maha, kuid tõdesid, et olukord oli sootuks vastupidine, meie kuulsad „nunnad“ tõmbasid hoo  kohe üles tagasi. Kiideti meie ansamblimängu ning suhteliselt hästi tabatud prantslaslikku olemust, ehkki seda oleks võinud veel rohkem olla,“ rääkis mänedžer.
Tema mängib lavastuses „Teise mehe pea“ prokuröri. Teine prokurör on Kaupo Parve, nende naisi mängivad Ene Valdmann ja Tiia Kumm, teenijat ja riigi peremehe abilist Inge Aun, riigi peremees on  Kaupo Rüütsalu, tema kaastöölised Elvi Reinvald ja Terje Multer, surmamõistetud muusiku rollis on Joonas Pürg, kaasa teeb ka Mart Almers.
Lavastaja Tõnu Tamm kiitis samuti näitlejate mängu: „Teise mehe pea“ on praegu kõige enam sissemängitud tükk, festivalil esitati 24. korda. Nauding oli istuda ja neid vaadata, kõik märkused ununesid, nautisin, kuidas mängiti mõtestatud lugu. See tuli väga toredasti välja, mängiti hea tempo, suure sisemise tahte ja põlemisega. Näitlejad teadsid, miks nad laval on, mida seal teevad. Rõõm oli neid vaadata, oli särav ja natuke ülestõstetud.“
Festivalile mindi „Teise mehe peaga“ ka seetõttu, et on kõige rahvarohkem, kaasa teevad kaks kolmandikku trupist.
Lavastaja lausus, et tunnustus tiivustab edasi minema. Kuid esialgu uusi lavastusi ei tule, praegu on neid repertuaaris viis, kolm uuemat on tänavused.

Tulekul 20. sünnipäev
Novembris tähistab Kuusalurahva Teater trupi 20. sünnipäeva. Selle puhul korraldatakse Kuusalu rahvamajas kahel järjestikusel nädalavahetusel teatrimaraton, mängitakse kõiki 5 lavatükki. Mõlemal nädalal on etendused reedel, laupäeval ja pühapäeval.
Enn Kirsman kuulutab Facebookis, et siis saab näha ka trupile laureaaditiitli toonud lavastust, mis nüüdseks on juba hoopis midagi muud, kui oli kaks aastat tagasi esietendusel.
Teatrimaraton algab reedel, 18. novembril lõbusa looga luuletustes „Raske on rõõmuta elada“, siis avatakse rahvamajas ka näitus „20 aastat harrastusteatrit Kuusalu rahvamajas“.

Eelmine artikkelKuusalu valla lumelükkajate hange
Järgmine artikkelKogu Hara laht oli nõukogude ajal sõjalaevade polügoon